Skambus antausis: Eurolygoje pergalių neturėjusi ALBA Maskvoje palaužė galingąją CSKA

Eurolygoje penktadienį buvo žaidžiami sunkiosios savaitės ketvirtojo turo mačai – visi klubai per šią savaitę turėjo sužaisti po dvi rungtynes. Maskvos CSKA klubas, kuris formaliai laikomas Eurolygos čempionu, nes praėjusiame sezone dėl koronaviruso nutraukto sezono nebuvo išaiškintas laimėtojas, savo aikštėje kovėsi su Berlyno ALBA krepšininkais ir sensacingai krito. Pergalių neturėjusi ALBA įveikė rusus 93:88 (17:19, 30:32, 21:14, 25:23).

Mike'as Jamesas yra CSKA lyderis.<br>Twitter nuotr.
Mike'as Jamesas yra CSKA lyderis.<br>TASS/Scanpix nuotr,
Mike'as Jamesas yra CSKA lyderis.<br>vk.com/cskabasket nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 16, 2020, 7:58 PM, atnaujinta Oct 17, 2020, 12:03 PM

Nors CSKA ekipa buvo mačo favorite, tačiau ALBA nesirengė pasiduoti be kovos. Antrame kėlinyje ekipos varžėsi kas kuo daugiau įmes – dešimties minučių atkarpa baigėsi rezultatu 32:30.

Daugiau kaip du kėlinius pirmavę maskviečiai į duobę įkrito trečiame kėlinyje ir Berlyno krepšininkai išsiveržė į priekį 66:64. Svečius į priekį vedė Simone'as Fontecchio.

Ketvirtame kėlinyje svečiai iš Vokietijos jau pirmavo net 74:65. Likus minutei ALBA vis dar turėjo šiokią tokią persvarą 87:82, tačiau Willas Clyburnas sumažino skirtumą iki vieno metimo 85:87.

Bet persverti rezultato CSKA nesugebėjo. ALBA ir toliau per 40 sek. neleido oponentams persverti rezultato, o likus 5 sek. po N.Kurbanovo tritaškio vokiečiai ramiai pirmavo 91:88.

CSKA: Mike‘as Jamesas 27 (4/7 tritaškiai, 6 rez. perd., 5 kld.), Willas Clyburnas 25 (4/6 tritaškiai), Tornike Shengelia 9 (7 atk. kam.), Darrunas Hilliardas 8.

ALBA: Simone Fontecchio 20, Maodo Lo 15 (2/7 tritaškiai), Marcusas Erikssonas 13 (3/7 tritaškiai), Peytonas Siva 12, Luke‘as Sikma 11 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 18 naud. bal.).

CSKA savo sąskaitoje iki penktadienio turėjo dvi pergales po trijų turų: pirmoje akistatoje Rusijos ekipa nusileido Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ komandai 66:76, o po to laimėjo mačus prieš Tel Avivo „Maccabi“ 76:72 ir trečiadienį prieš Stambulo „Fenerbahce“ 78:77.

Tuo tarpu ALBA neturėjo pergalių džiaugsmo, o trečiadienį buvo sutriuškinta Stambulo „Anadolu Efes“ net 93:72.