Atidėtose LKL rungtynėse Alytuje autsaiderių kovą dėl antrosios pergalės laimėjo „Pieno žvaigždės“

[[ge:lrytas:lrytas:16784208]]

Alytiškiai savo pergalę iškovojo svečiuose prieš „Šiaulius“.<br>Gintaro Šiupario nuotr.

Oct 20, 2020, 6:26 PM, atnaujinta Oct 20, 2020, 9:05 PM

LKL čempionate antradienį buvo žaidžiamos vienos atidėtos rungtynės tarp turnyro lentelės dugne esančių komandų – Alytuje „Dzūkija“ (1/5) priėmė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (2/4) ir po atkaklios kovos neatsilaikė 76:84 (14:15, 18:24, 27:22, 17:23).

Likus žaisti 4 min. komandos žengė lygiai (67:67), tačiau keli skuboti alytiškių metimai neleido iškovoti pergalės.

Po penkerių žaistų rungtynių abi ekipos turėjo tik po vieną pergalę ir dalijosi 8-9 vietomis.

Alytiškiai savo pergalę iškovojo svečiuose prieš „Šiaulius“ (102:71), o pasvaliečiai irgi išvykoje nugalėjo tuos pačius „Šiaulių“ krepšininkus (81:80).

„Pieno žvaigždės“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją LKL pirmenybėse, nors iššvaistė 14 taškų pranašumą.

Pasvaliečių naudingiausias žaidėjas buvo Tomas Lekūnas – puolėjas surinko 15 taškų, atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Kovą dėl atšokusių kamuolių svečiai laimėjo 39:30.

Asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerino iš „Ryto“ nuomos pagrindais į Pasvalį atvykęs Karolis Giedraitis. Gynėjas pelnė 16 taškų ir surinko 15 naudingumo balų.

Šeimininkams Kristupas Žemaitis pelnė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 27 naudingumo balus.

„Dzūkijos“ gretose debiutavo vidurio puolėjas iš JAV Ericas Stuteville‘as.  Centras per beveik 8 minutes taškų nepelnė ir surinko minus 4 naudingumo balus.

Po pertraukos „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Danielis Amigo padėjo svečiams atitrūkti. Jo 10 taškų iš eilės pasvaliečiams leido įgyti dviženklį pranašumą (49:38).

Tačiau Tado Rinkūno tritaškių serija panaikino svečių turėtą 14 taškų pranašumą ir rungtynių atomazgą perkėlė į ketvirtąjį kėlinį (61:59).

Svarbiu metu „Pieno žvaigždes“ į pergalę atvedė Branko Mirkovičius. Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos, baudos metimus ir tritaškį per rankas įmetęs gynėjas padėjo pasvaliečiams įgyti 7 taškų pranašumą, kurio šeimininkai neįveikė.

Alytuje „Dzūkija“ (1/5) - Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2/4) 76:84 (14:15, 18:24, 27:22, 17:23).

„Dzūkija“: T. Rinkūnas 21 (5/10 trit.), K. Žemaitis ir Matas Jucikas (8 atk. kam.) po 14, Simas Jasaitis 13 taškų.

„Pieno žvaigždės“: B. Mirkovičius 18 (4/6 trit.), K. Giedraitis 16 (7/8 baud. met.), T. Lekūnas 15, D. Amigo (11 atk. kam., 6 kl.) 14 taškų.