Įspūdingas M. Grigonio žaidimas lėmė penktąją „Žalgirio“ pergalę Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ (5/1) ketvirtadienį iškovojo penktąją pergalę Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai po atkaklios kovos išvargo pergalę svečiuose prieš Vilerbano ASVEL (0/3) – 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14).

M.Gebenas.<br> zalgiris.lt nuotr.
 Kauno klubas kaunasi Vilerbane.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Oct 29, 2020, 6:45 PM, atnaujinta Oct 29, 2020, 10:14 PM

Dvikovą rezultatyviai pradėjusi šeimininkų ekipa greitai susikrovė pranašumą – 7:0. „Žalgiris“ pirmuosius taškus pelnė tolimu metimu, kai tritaškį smeigė Thomasas Walkupas.

Vis dėtlo svečiai neatleido mačo kontrolės, toliau sėkmingai atakavo, o po pirmojo kėlinio turėjo dešimties taškų persvarą – 23:13.

Antrajame kėlinyje į aikštę žengęs Martinas Gebenas pelnė 5 taškus iš eilės, o kauniečių deficitas sumažėjo iki 3 taškų – 23:26. Nepaisant to, ASVEL toliau lengvai laužė svečių gynybą ir susigrąžino turėtą persvarą – 50:41.

Trečiasis kėlinys toliau vyko pagal šeimininkų planą, tiesa, „Žalgirio“ žaidimui šiek tiek gyvybės įnešė L.Lekavičius, kuris nardė po varžovu krepšiu. Nepaisant to, žalgiriečiai greitai susirinko penkias asmenines pražangas, tad ASVEL rinko lengvus taškus baudų metimais.

Tiesa, kėlinio pabaigoje M.Grigonio taškai sumažino „Žalgirio“ deficitą iki 3 taškų – 57:60.

Lemiamą ketvirtį kauniečiai pradėjo su papildoma energija, kuri greitai davė teigiamą rezultatą. Baudas sumetė P.Jankūnas, dėjimą greitoje atakoje atliko J.Lauvergne'as, o kauniečiai pagaliau perėmė rungtynių kontrolę – 61:60.

Maža to, kėlinio viduryje L.Lekavičius įmetė sudėtingą metimą su varžovo pražanga bei pridėjo tolimą metimą, o „Žalgirio“ pranašumas padidėjo iki 5 taškų – 72:67.

Pačioje kėlinio pabaigoje M.Grigonis pridėjo dar du taškus su varžovo pražanga, kurie uždarė rungtynes.

Kauniečius į priekį vedė minėtas M.Grigonis, kuris pasiekė asmeninį Eurolygos rezultatyvumo rekordą, kai mače pelnė 25 taškus ir surinko 27 naudingumo balus.

ASVEL: Charlesas Kahudi 18, Guerschonas Yabusele 17, Davidas Lighty 16, Paulas Lacombe'as 10, Moustapha Fallas 7 (8 atk. kam., 27 naud. bal.)

„Žalgiris“: Marius Grigonis 25 (6/8 dvitaškiai), Lukas Lekavičius 13, Thomasas Walkupas 11 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Martinas Gebenas 9.