Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje lietuvės nusileido Serbijai

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė ketvirtadienį nesėkmingai pratęsė kovą dėl patekimo į 2021 metų Europos čempionatą. Manto Šerniaus auklėtinės 71:82 (14:14, 13:25, 22:27, 22:16) pralaimėjo Serbijos rinktinei.

Lietuvos rinktinė pralaimėjo Serbijai.<br> Fiba.com nuotr.

Nov 12, 2020, 4:55 PM, atnaujinta Nov 12, 2020, 7:00 PM

Šis pralaimėjimas gerokai sukomplikavo Lietuvos rinktinės galimybes patekti į Europos čempionatą.

Varžovės rungtynes pradėjo spurtu 5:0, o pirmuosius taškus lietuvėms sužaidus tris minutes pelnė Kamilė Nacickaitė. Ketvirčio pabaigoje lietuvėms pavyko priartėti ir išlyginti rezultatą. Antrajame kėlinyje serbės po taiklių tolimų metimų surengė spurtą 17:0 ir grėsmingai nutolo, o po pirmos rungtynių pusės komandas skyrė 12-a taškų (27:39).

Trečią ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo varžovės, pelniusios keturis taškus be atsako. Sėkminga atkarpa atsakė ir lietuvės bei sumažino deficitą iki dešimties taškų (41:51), o Gabija Meškonytė pelniusi dvitaškį su pražanga – iki vienženklio (44:51). Kėlinio pabaigoje varžovės vėl spurtavo ir padidino skirtumą (44:64).

M.Šerniaus auklėtinės nenuleido rankų ir vėl sugebėjo priartėti (58:68), tačiau varžovės kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo trečią pergalę atrankos turnyre.

Lietuvės pirmose E grupės rungtynėse namuose 108:43 įveikė Albaniją, o išvykoje 51:74 turėjo pripažinti Turkijos ekipos pranašumą.

Į finalinį Europos moterų krepšinio čempionato etapą pateks visų grupių nugalėtojos ir penkios geriausios komandos užėmusias antrąsias vietas grupėse.