Tris savaites LKL nerungtyniavęs „Juventus“ per paskutinį kėlinį Utenoje subyrėjo prieš atkutusį „Rytą“

[[ge:lrytas:lrytas:17116132]]

Uteniškiai nežaidė tris savaites.<br>V.Skaraičio nuotr.
Uteniškiai nežaidė tris savaites.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2020-11-14 16:38, atnaujinta 2020-11-14 22:23

LKL čempionate svarbiausiose 10-ojo turo rungtynėse šeštadienį Utenoje „Juventus“ (4/4) bandė kovoti su Vilniaus „Rytu“ (7/3), tačiau po tragiško paskutinio kėlinio pralaimėjo triuškinamai – 79:100 (18:23, 19:23, 23:25, 19:29). Šimtąjį tašką svečiams pelnė Maurice'as Ndouras, bet pabaigoje uteniškiai dar švystelėjo tritaškį.

Šių komandų dvikovos kasmet padovanoja ne vieną emocijų pliūpsnį, bet šįkart tarpusavio akistatą jos pasitiko neįprastos būklės: uteniškiai dėl koronaviruso nežaidė net tris savaites ir tik pirmadienį pradėjo visa sudėtimi treniruotis, o vilniečiai antradienį nutraukė nutraukė juodą keturių nesėkmių ruožą, kai FIBA Čempionų lygos antrojo turo rungtynėse Prancūzijoje įveikė Strasbūro SIG (83:81).

Tačiau vilniečių gretose suirutę sėjo nesibaigiančios permainos ir traumos: pasveiko Martynas Echodas, bet Utenoje negali žaisti Arnas Butkevičius, išvyko Chrisas McCulloghas, atvyko Maurice'as Ndouras ir Ryanas Boatrightas.

„Rytas“ trijų iš eilės LKL čempionato pralaimėjimų seriją nutraukė įspūdingu stiliumi.

Intriga tuščioje Utenos arenoje buvo gyva du su puse kėlinio, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje kaip reikiant įsibėgėjęs „Rytas“ ėmė bėgti nuo varžovų (71:60), vėliau dominavimą pratęsė ir lemiame ketvirtyje, vienu metu nutolo net 24 taškų skirtumu bei iškovojo užtikrintą pergalę.

Tai buvo jau antroji triuškinama „Ryto“ pergalė prieš „Juventus“ šiame sezone. Pirmąją dvikovą Vilniuje „Rytas“ laimėjo 106:77.

„Ryto“ komandoje šiose rungtynėse nerungtyniavo ir centras Rokas Gustys, tačiau šias spragas nepriekaištingai užpildė kiti komandos draugai. Kristijanas Kitsingas pataikė šešis tritaškius, viso surinko 21 tašką ir sužaidė geriausią savo LKL karjeros mačą. Solidžiai po krepšiu rungtyniavo ir po traumos grįžęs Martynas Echodas, surinkęs 14 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Šio sezono LKL perimtų kamuolių rekordą pakartojo jaunasis Augustas Marčiulionis. Įžaidėjas perėmė penkis kamuolius, pridėjo 9 taškus ir surinko 18 naudingumo balų.

Andrew Goudelockas pataikė tris iš šešių tritaškių ir viso pelnė 15 taškų.

Utenos komandoje geriausiai sekėsi Ignui Vaitkui, kuris taip pat pelnė 15 taškų. Nykokai atrodė centras Mindaugas Kupšas, surinkęs penkis taškus. M.Kupšui būnant aikštelėje, „Rytas“ pelnė 19 taškų daugiau nei „Juventus“.

Rungtynių statistika

Utenos „Juventus“ (4/4) - Vilniaus „Rytas“ (7/3) 79:100 (18:23, 19:23, 23:25, 19:29).

„Rytas“: Kristjanas Kitsingas 23, Martynas Echodas 16 (5 atk. kam), Maureice'as Ndouras 16, Andrew Goudelockas 15, Lukas Uleckas 13.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 15, Žygimantas Skučas 11, Bryantas Crawfordas 10, Gintautas Matulis 10.