„Grizzlies“ pratęsimą išplėšęs J. Valančiūnas po krepšiu atrodė lyg mūras – trečiąkart pasiekė įspūdingą rezultatą

„Memphis Grizzlies“ klubas galiausiai atsidarė pergalių sąskaitą. Dviem pralaimėjimais 75-ąjame čempionate startavęs Memfio klubas su Jonu Valančiūnu pirmadienį išvykoje jėgas išbandė su „Brooklyn Nets“ ekipa ir ją palaužė po pratęsimo 116:111 (32:23, 22:32, 33:30, 19:21, 10:5). Lyg mūras po savo krepšiu stovėjo Lietuvos aukštaūgis, įmetęs 14 taškų ir atsikovojęs taip pat 14 kamuolių. Be to J.Valančiūnas varžovams išrašė net 3 blokus. Tiesa, svečių pergalės džiaugsmą aptemdė jaunojo ekipos lyderio Ja Moranto gauta kirkšnies trauma.

Jonas Valančiūnas čempionate kol kas renka dvigubus dviženklius.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

Dec 29, 2020, 7:00 AM, atnaujinta Dec 29, 2020, 7:30 AM

„Nets“ ekipai dvikovoje neatstovavo dvi lygos superžvaigždės Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas – po pirmųjų trijų akistatų jie buvo įrašyti į traumuotų krepšininkų sąrašą.

Kai iš aikštės mačo pradžioje vėžimėliu buvo išvežamas J.Morantas, komanda buvo lyg ir nesava: prarado vieną iš savo lyderių ir taškų kalvį – pastarasis sužaidė vos 12 minučių ir pelnė 7 taškus, o jo ekipa dar pirmavo 51:47.

„Tą akimirką supranti, kad komandai tai rimtas išbandymas, tačiau vaikinai toliau kovojo“, – jau po pergalės tikino „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas.

Tačiau J.Morantas prie ekipos prisijungė po pertraukos, kai nuo suolo siekė morališkai padėti komandai siekti pergalės.

Per rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi net 16 kartų. Baigiantis ketvirtam kėliniui Lietuvos aukštaūgis gelbėjo „Grizzlies“ nuo nesėkmės.

Paskutinę akistatos minutę „Nets“ pirmavo 106:104, o J.Valančiūnas išprovokavo pražangą ir dviem baudų metimais išlygino rezultatą.

Per likusias 54 sekundes nė vienai komandai nepavyko įmesti, tad prireikė papildomų 5 minučių.

Jų pradžioje lietuvis dėjimu ir vėl išvedė savo komandą į priekį, bet šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir paskutinį kartą pirmavo 111:110. Po to taškus pelnė tik „Grizzlies“.

J.Valančiūnas aikštėje žaidė 39 minutes ir per jas įmetė 14 taškų (6/10 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 3 blokus.

Tai buvo jau trečiasis iš eilės lietuvio dvigubas dviženklis. Taip sėkmingai mūsų šalies vidurio puolėjas nežaidė nuo Toronto klubo laikų.

Per pirmuosius du čempionato mačus lietuvis vidutiniškai pelnė po 14 taškų, atkovojo 12,5 kamuolio, pataikė 50 proc. tritaškių (2/4).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Kyle'as Andersonas per 37 minutes pelnė 28 taškus (5/9 dvit., 4/8 trit., 6/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo. Tai buvo jo asmeninis taškų rekordas.

Pastarąjį kartą „Grizzlies“ ekipa Brukline viešėjo prieš 9 mėnesius, likus savaitei iki praėjusio sezono sustabdymo dėl koronaviruso pandemijos. Tuomet Memfio pergalė abejonių nekėlė – 118:79.

Kitą mačą „Grizzlies“ žais išvykoje su „Boston Celtics“ ekipa ir sieks nutraukti net devynių iš eilės pralaimėjimų šiai komanmdai seriją.

„Nets“: Carisas LeVertas 28 (10/20 dvit., 11 rez. perd., 5 per. kam.), Timothe'as Luwawu-Cabarrotas 21, Chrisas Chiozza ir Joe Harrisas po 14.

„Grizzlies“: Kyle'as Andersonas 28 (9/17 met.), Dillonas Brooksas 24, Brandonas Clarke'as 16, Jonas Valančiūnas 14.