R. Giedraičio sugrįžimas į Berlyną paženklintas nesėkme: „Baskonia“ neatsilaikė prieš ALBA

Eurolygoje antradienį buvo žaidžiamos vienos atidėtos 5-ojo turo rungtynės – Berlyne ALBA (7/10) savo aikštėje palaužė Vitorijos „Baskonia“ (8/9) ekipą 95:91 (25:19, 20:25, 29:28, 21:19). Tai buvo Roko Giedraičio sugrįžimas į Berlyną – „Baskonia“ lietuvis praėjusius du sezonus atstovavo ALBA ekipai.

R.Giedraitis (su kamuoliu) kovojo prieš buvusią komandą.<br> Imago/Scanpix nuotr.
R.Giedraitis į „Baskonia“ persikėlė iš ALBA komandos.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis du sezonus atstovavo ALBA.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
R.Giedraitis į „Baskonia“ persikėlė iš ALBA komandos.
Daugiau nuotraukų (6)

2021-01-05 19:31, atnaujinta 2021-01-05 22:15

Svečiams R.Giedraitis per 14 min. pelnė 9 taškus (0/1 dvitaškio, 3/4 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, padarė 3 klaidas.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Tadas Sedekerskis per 16 min. surinko 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio.), perėmė 1 kamuolį ir kartą suklydo.

Rungtynės. Likus žaisti 3 minutes svečiai buvo įgiję 5 taškų persvarą (84:89), tačiau ALBA išlygino rezultatą – 89:89, 91:91 (likus 1 min. 20 sek.).

Likus 34 sek. Maodo Lo pelnė dvitaškį su pražanga ir ALBA atitrūko 94:91.

Po „Baskonia“ minutės pertraukėlės Gorano Dragičiaus tritaškis buvo netaiklus, o dukart kamuolį atkovojęs Achille Polonara abu sykius prametė ir svečiai prasižengė.

Likus 6 sek. Johannesas Thiemannas pataikė vieną baudą, o „Baskonia“ jau nepataikė tritaškio.

Tolimų metimų taiklumu nepasižyminti ALBA šiame mače pataikė net 16 iš 29 tritaškių.

ALBA: Jaysonas Grangeris 21 (7/9 dvitaškių), Maodo Lo 19 (4/6 tritaškių), Simone Fontecchio 15 (3/5 tritaškių), Johannesas Thiemannas 14 (3/3 tritaškių), Jonas Mattisseckas 12.

„Baskonia“: Achille Polonara 18 (10 atk. kam.), Zoranas Dragičius 17, Alecas Petersas 15, Pierria Henry 10 (9 rez. perd.).

Sugrįžimas. Vis dėlto R.Giedraitis prieš kelionę į Vokietiją neakcentavo senų ryšių.

„Mes esame gerai pasirengę, bet rungtynės bus sunkios, nes ALBA yra puiki komanda, ji mėgsta greitai atakuoti. Nors jiems trūksta kelių žaidėjų, jie laimėjo prieš Miuncheno „Bayern“ Vokietijos čempionate. Kelias į pergalę bus gera gynyba, mums reikia stabdyti jų greitą puolimą“, – kalbėjo R.Giedraitis.

„Mūsų tikslas – žaisti atkrintamosiose varžybose, todėl svarbios kiekvienos rungtynės. Treniruojant Aito (Garciai Renesesui. – Red.) jie žaidžia puikiai, bet skirtingai nei visos kitos komandos. Jie jauni, agresyvūs, greiti.

Jie niekada nežiūri į laikrodį, todėl sunku prieš juos žaisti, reikia prisiderinti prie daugelio dalykų. Laukia rimtos rungtynės“, – teigė „Baskonia“ treneris Duško Ivanovičius.

Abi komandos 2020-uosius užbaigė dramatiškai.

ALBA namuose 71:74 pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ ir patyrė trečiąją iš eilės nesėkmę, o „Baskonia“ panaikino 17 taškų atsilikimą ir įveikė „Valencia“ 71:70.

ALBA gretose šį sezoną rungtyniaujantis įžaidėjas Jaysonas Grangeris praėjusiu tris sezonus atstovavo Vitorijos klubui.