Eurolygos lietuviai: A. Gudaičio rekordas, T. Sedekerskio žygiai ir M. Grigonio pagalba

Eurolygos 18-ajame ture Lietuvos krepšininkams laimingas skaičius buvo aštuoni. 8 taškus įmetęs Tadas Sedekerskis, 8 rezultatyvius perdavimus atlikęs Marius Grigonis ir 8 kamuolius atkovojęs Martinas Gebenas šią savaitę pasiekė asmeninius karjeros rekordus.

Kauniečiai iškovojo šeštąją pergalę iš eilės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2021-01-09 08:29, atnaujinta 2021-01-09 09:31

Dar svaresnį karjeros rekordą pasiekė Artūras Gudaitis, kuris į varžovų krepšį įmetė 25 taškus.

Rezultatyviai taip pat žaidė M.Grigonis ir Rokas Giedraitis, o stiprūs asmeniniai pasirodymai buvo pažymėti pergalėmis. Šiame ture vėl laimėjo ir Kauno „Žalgiris“, ir visos trys lietuvių turinčios užsienio komandos.

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ pergalių virtinė tęsiasi. Per pirmąsias Eurolygos antrojo rato rungtynes Kauno krepšininkai penktadienį namie sutriuškino turnyro autsaiderę „Chimki“ komandą 102:75 ir pasiekė šeštąją iš eilės pergalę.

Kiaura gynyba antrajame kėlinyje sutrukdė Lietuvos čempionams išspręsti pirmąją metų užduotį daug lengviau. Kauniečiai prieš pertrauką netgi buvo atsilikę 11 taškų skirtumu. Tačiau per pertrauką treneris Martinas Schilleris įkrėtė savo žaidėjams proto ir trečiajame kėlinyje viskas stojo į savo vietas – „Žalgiriui“ pelnius 18 taškų be atsako mačo baigtis buvo nulemta.

Kauno komanda pirmą kartą šį sezoną ir 16-ąjį kartą šiuolaikinės Eurolygos istorijoje pelnė 100 ar daugiau taškų.

„Žalgiris“ vis dar žaidė be traumuotų Patricio Garino ir Steve‘o Vasturios. Komandos dvyliktuke buvo aštuoni lietuviai ir keturi užsieniečiai.

Lietuvos krepšininkai įmetė mažiau nei pusę taškų – 46 iš 102. Marius Grigonis pelnė 18 taškų, Lukas Lekavičius – 8, Martinas Gebenas – 6, Paulius Jankūnas, Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis – po 4, Marekas Blaževičius – 2, Karolis Lukošiūnas – 0.

Chimkų komandoje buvo registruoti septyni rusai, bet žaidė penki. Jie surinko 31 tašką. Tiesa, net 22 taškus įmetė vienas Aleksejus Švedas.

„Žalgiris“ mažais žingsneliais lipa Eurolygos turnyro lentelėje. Kauno komanda, laimėjusi 11 iš 18 rungtynių, pavijo Miuncheno „Bayern“ klubą, su kuriuo dabar dalijasi penktąją vietą.

Aukštesnėse lentelės eilutėse įrašyti tik keturi pavadinimai: Maskvos CSKA (14 iš 18), Madrido „Real“, „Barcelona“ (po 12 iš 18) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (11 iš 16).

„Chimki“ laimėjo tik 2 iš 18 rungtynių ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Kitą savaitę „Žalgiris“ pratęs rusiškų išbandymų virtinę ir susitiks su dar dviem šios šalies komandomis. Kauno krepšininkai keliaus į Rusiją, kur trečiadienį (sausio 13 d.) žais su Eurolygos lyderiu CSKA, o penktadienį (sausio 15 d.) – su vienu didžiausių sezono atradimų „Zenit“.

CSKA šiame ture nutraukė spalio pabaigoje pradėtą 12 pergalių virtinę. Be Willo Clyburno ir Danielio Hacketto žaidusi Maskvos komanda išvykoje pripažino Vitorijos „Baskonia“ pranašumą 93:95 (M.Jamesas 20, J.Bolomboy, J.Strėlniekas ir T.Šengelija po 13).

„Zenit“ svečiuose nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubą 89:77 (A.Gudaitis 25, K.Pangosas 18, W.Thomasas ir A.Hollinsas po 10).

Legionieriai

Ketvirtadienį pergales pasiekė visos trys lietuvių turinčios užsienio komandos. Sankt Peterburgo „Zenit“ su Artūru Gudaičiu ir Stambulo „Fenerbahçe“ su Edgaru Ulanovu nugalėjo trečią kartą paeiliui, Vitorijos „Baskonia“ su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu – trečią kartą per ketverias pastarąsias rungtynes.

Lengviausiai laimėjo „Zenit“, išvykoje pranokęs Atėnų „Panathinaikos“ klubą 89:77. A.Gudaitis pelnė 25 taškus ir pasiekė karjeros rekordą.

„Zenit“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, po pertraukos padidino skirtumą iki 25 taškų ir atsipalaidavo ketvirtajame kėlinyje.

„Fenerbahçe“ labai lygiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 73:71. E.Ulanovas prie pergalės prisidėjo 7 taškais.

Didžiausias skirtumas šiose rungtynėse buvo 7 taškai, pirmaujanti komanda keitėsi 20 kartų, o svečių pergalę nulėmė amerikietis Lorenzo Brownas. Pernai iš „Crvena Zvezda“ į „Fenerbahçe“ perėjęs gynėjas pergalingą dvitaškį pataikė aidint sirenai.

Dramatiškai vyko ir dvikova Vitorijoje, kur „Baskonia“ pranoko Maskvos CSKA krepšininkus 95:93. R.Giedraitis įmetė 17 taškų, T.Sedekerskis – 8 taškus.

Šios rungtynės buvo kaip gaudynės. „Baskonia“ dukart nutolo: pirmajame kėlinyje – 15 taškų skirtumu, trečiojo kėlinio pabaigoje – 12 taškų skirtumu, o CSKA bandė pavyti. Maskviečiai buvo persvėrę rezultatą trečiojo kėlinio pradžioje, o ketvirtojo kėlinio paskutinėmis sekundėmis galėjo išlyginti rezultatą, bet buvęs „Baskonia“ gynėjas Mike‘as Jamesas pralaužti šeimininkų gynybos nesugebėjo.

Nors pastarosiomis savaitėmis žaidžia sėkmingai, „Baskonia“ ir „Fenerbahçe“ komandos iki pirmojo aštuoneto dar nepakilo. Per 18 turų 9 pergales iškovojusi „Baskonia“ dalijasi dešimtąją vietą su Stambulo „Anadolu Efes“. 8 kartus laimėjęs „Fenerbahçe“ dalijasi dvyliktąją vietą su Tel Avivo „Maccabi“.

Lietuviai

Artūras Gudaitis. „Zenit“ žaidė be kito vidurio puolėjo Alexo Poythresso, todėl A.Gudaitis turėjo iš anksto nusiteikti, kad aikštėje praleis daugiau laiko nei paprastai. Tačiau lietuvis jėgų taupyti neketino. Jis jau 10-ąją sekundę blokavo varžovo metimą, bet dar daugiau nuveikė puldamas. Puikiai du prieš du žaidęs A.Gudaitis arba tvirtomis užtvaromis padėdavo susikurti progas „Zenit“ gynėjams, arba pats atsidurdavo atakos smaigalyje ir dažniausiai be varžovų pasipriešinimo įmesdavo kamuolį į krepšį. Jei kuris nors „Panathinaikos“ aukštaūgis spėdavo prie A.Gudaičio, tai irgi nebūdavo problema – lietuvis keliskart išsisuko iš gana keblių padėčių. Tiesa, problemų kildavo ginantis. A.Gudaitis neretai palikdavo varžovų priekinės linijos žaidėjus.

Sankt Peterburgo komandos vidurio puolėjas jau per pirmąjį kėlinį įmetė 7 taškus, po antrojo kėlinio buvo surinkęs 15 taškų. Jis žaidė 26 min. (ilgiausiai šį sezoną), pelnė 25 taškus (10/13 dvitaškių, 5/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir pats prasižengė 4 kartus. A.Gudaitis pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Iki šios savaitės jo rekordas buvo 20 taškų.

Marius Grigonis. Ar žaistų vienas prieš vieną, ar du prieš du (ypač su J.Lauvergne‘iu), „Žalgirio“ lyderis varžovų gynybą griovė kaip kortų namelį. J.Lauvergne‘io penktadienį pasiektas karjeros rekordas (29 taškai) didele dalimi yra su vidurio puolėju puikiai bendradarbiavusio M.Grigonio nuopelnas. Tiesa, M.Grigoniui kilo nemažai keblumų dengiant „Chimki“ žvaigždę A.Švedą, kuris neretai palikdavo lietuvį už nugaros.

M.Grigonis žaidė 27 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 18 taškų (3/4 dvitaškių, 4/5 tritaškių), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė. Jis pasiekė karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą. Per besitęsiančią šešių pergalių virtinę gynėjas atlieka vidutiniškai 5 rezultatyvius perdavimus.

Tadas Sedekerskis. Puolėjui buvo skirta sudėtinga užduotis prižiūrėti buvusią „Baskonia“ superžvaigždę T.Šengeliją. T.Sedekerskis pirmoje dalyje viską atliko taip nepriekaištingai, kad greitai privertė CSKA trenerį D.Itoudį sodinti sutrikusį gruziną ant suolo. Maža to, lietuvis puldamas taip pat nesnaudė ir jau pirmajame kėlinyje pelnė 5 taškus. Tik ketvirtajame kėlinyje T.Šengelija laimėjo daugiau dvikovų, bet du T.Sedekerskio blokai tam pačiam T.Šengelijai ir M.Jamesui labai priartino Vitorijos komandą prie pergalės. Ir paskutinėje varžovų atakoje ne kas kitas, o T.Sedekerskis įstūmė M.Jamesą į tokią padėtį, iš kurios nepataikė net iš rūbinės pataikantis amerikietis.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs T.Sedekerskis per 20 min. pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/2 tritaškių) ir neatkovojo nė vieno kamuolio.

Rokas Giedraitis. „Baskonia“ puolėjas tolimu metimu pelnė pirmuosius rungtynių taškus ir visą pirmą kėlinį žaidė labai agresyviai. Jis dažnai veržėsi, nesivaržė mesti iš pusėtinų padėčių ir pirmajame ketvirtyje pelnytais 11 taškų kompensavo kelias klaidas dengiant D.Hilliardą. Po pertraukos R.Giedraičio baterijos išsikrovė, bet jis dar kelis kartus sugebėjo pasinaudoti varžovų neatidumu. R.Giedraitis per 31 min. pelnė 17 taškų (4/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 3/6 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 6 pražangas.

Edgaras Ulanovas. „Fenerbahçe“ starto penketo puolėjas per 29-ąjį gimtadienį nebuvo labai aktyvūs, bet žaidė efektyviai. Pirmajame kėlinyje jis dukart įveikė varžovų gynybą žaisdamas vienas prieš vieną, trečiajame kėlinyje kartą pataikė iš tolį. Ketvirtajame kėlinyje visai nežaidęs E.Ulanovas per 14 min. pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių).

Martinas Gebenas. Vidurio puolėjas trumpai žaidė antrajame ir ketvirtajame kėliniuose. Jau per pirmąį tarpsnį jis nesileido stumdomas po krepšiu, statė tvirtas užtvaras, o rungtynių pabaigoje, kai varžovai pakriko, visiškai šeimininkavo baudos aikštelėse. M.Gebenas per 9 min. pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškių) ir atkovojo 8 kamuolius. Jis pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą.

Artūras Milaknis. „Žalgirio“ starto penketo gynėjas darė tai, ko varžovai nelaukė. Jis tik kartą metė iš toli ir visus taškus pelnė po lengvai atliktų prasiveržimų. A.Milaknis per 19 min. pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio).

Lukas Lekavičius. Iki pertraukos L.Lekavičius žaidė labai neužtikrintai. Jis vis neapsispręsdavo, ką nori daryti, sustodavo pusiaukelėje, o ir antroje rungtynių pusėje jo paliktą įspūdį pataisė tik keli pavieniai efektingi epizodai. L.Lekavičius per 20,5 min. pelnė 8 taškus (3/5 dvitaškių, 2/2 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir 3 kartus suklydo.

Paulius Jankūnas. Žaisdamas prieš savo buvusią komandą P.Jankūnas pirmoje rungtynių pusėje dažnai pamesdavo dengiamą varžovą arba netinkamai užsiimdavo poziciją. Puldamas jis nebuvo labai aktyvus, bet per 16 min. pelnė 4 taškus (4/4 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus prasižengė.

Rokas Jokubaitis. Pirmajame kėlinyje trys pirmieji R.Jokubaičio prasiveržimai buvo per drąsūs. Varžovų pamokytas gynėjas po to žaidė daug atsargiau ir pasyviau, o visus taškus pelnė ketvirtajame kėlinyje. Jis įmetė ir šimtąjį komandos tašką. R.Jokubaitis žaidė 21,5 min., pelnė 4 taškus (1/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 3 kamuolius.

Marekas Blaževičius. Kauno komandos vidurio puolėjas žaidė paskutines 1,5 min. ir pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio).

Karolis Lukošiūnas. „Žalgirio“ gynėjas į aikštę buvo įleistas likus 4 min. iki rungtynių pabaigos, bet taškų nepelnė (0/2 tritaškių).