KMT ketvirtfinalio poros dvikovoje LKL – rezultatyvus „Šiaulių“ revanšas „Neptūnui“

[[ge:lrytas:lrytas:17843880]]

Šios komandos grumiasi ir KMT ketvirtfinalyje.<br>bcneptunas.lt nuotr.

2021-01-10 16:33, atnaujinta 2021-01-10 19:03

LKL čempionate sekmadienį Klaipėdoje „Neptūnas“ (4/10) savo aikštėje kovojo su „Šiauliais“ (3/9), kurie yra klaipėdiečių varžovai ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje. Rezultatyvi dvikova baigėsi šiauliečių pergale 94:88 (23:24, 22:19, 26:23, 23:22).

Per 11 dienų šios komandos susigrums tarpusavyje net tris sykius, o trečioji akistata įvyks kitą sekmadienį vėl Klaipėdoje. Prieš tris dienas „Neptūnas“ laimėjo pirmąją ketvirtfinalio akistatą Šiauliuose 91:76.

Tačiau pirmajame rate šiauliečiai šventė namuose pergalę 93:88.

Antano Sireikos vadovaujama „Šiaulių“ komanda iškovojo trečiąją pergalę šiame sezone ir jau antrąją prieš klaipėdiečius.

Sekmadienį Klaipėdoje nė viena komanda nė karto nepirmavo dviženkliu skirtumu. Didžiausią 9 taškų persvarą A.Sireikos komanda susikrovė likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos. Persvarą kiek ištirpdė Mato Jogėlos tritaškis, tačiau laiko išsigelbėti šeimininkams buvo per maža.

Tai buvo puolamojo stiliaus rungtynės. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai iki ilgosios pertraukos negalėjo sustabdyti keturis tritaškius įskraidinusio ir 17 taškų per pirmuosius du kėlinius surinkusio „Šiaulių“ legionieriaus Kasparo Bėrzinio, kurio vedami svečiai po 20 minučių pirmavo 45:43.

Trečiajame ketvirtyje šiauliečiai ėmė bėgti nuo „Neptūno“, tačiau Mato Jogėlos ir Beno Griciūno kombinacija „žemė-oras“ bei penki taškai be atsako ketvirtojo kėlinio starte leido Klaipėdos krepšininkams išlyginti dvikovos rezultatą 71:71.

„Neptūno“ ekipa nerado priešnuodžių prieš „Šiaulių“ taikliarankį belgą Andy Van Vlietą, kuris padėjo pamatą lemiamam šiauliečių spurtui 12:2, po kurio „Neptūnas“ nebeatsitiesė.

Abi komandos atliko labai daug rezultatyvių perdavimų: klaipėdiečiai – 28, o šiauliečiai – 29.

Dar vieną solidų mačą sužaidė pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis Benas Griciūnas, per 25 minutes pelnęs 21 tašką (8/11 dvit., 0/1 trit., 5/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir užfiksavo 28 efektyvumo balus.

Dėl traumų šiose rungtynėse nežaidė „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika ir snaiperis Aidas Einikis. Kitas rungtynes uostamiesčio krepšininkai žais po savaitės, kai į Klaipėdą atsakomųjų Citadele Karaliaus Mindaugo taurės rungtynių žaisti atvyks ta pati „Šiaulių“ komanda.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 21 (8 atk. kam.), Evaldas Šaulys 14, Norbertas Giga 13 (3/3 trit.), Žygimantas Janavičius 12 (9 rez. perd.), Džiugas Slavinskas 9 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 23, Kasparas Bėrzinis 19, Elvaras Fridrikssonas 11 (11 rez. perd.), Arminas Urbutis 10.