„Žalgiris“ ryžtingai Maskvoje kibo į atlapus Eurolygos lyderiui, bet CSKA nutraukė kauniečių pergalių seriją

Kas stipresnis – Eurolygos čempionas ir turnyro lyderis Maskvos CSKA ar šešis pergalingus žingsnius iš eilės žengęs Kauno „Žalgiris“? Trečiadienį Maskvoje vykusį intriguojantį sėkmingai žaidžiančių ekipų mūšį vis dėlto laimėjo Rusijos atstovai: jie „Megasport“ arenoje, stebint 3 tūkstančiams žiūrovų, nutraukė žalgiriečių pergalių seriją, laimėję mačą 83:73 (18:11, 27:21, 15:20, 23:21). Kauniečiai buvo atsilikę net 18 taškų skirtumu, bet ketvirtame kėlinyje buvo priartėję prie CSKA per vieną tolimą metimą.

Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA dvikovą laimėjo Rusijos ekipa.<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA dvikovą laimėjo Rusijos ekipa.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

2021-01-13 18:36, atnaujinta 2021-01-13 21:48

Nutrūko ne tik žalgiriečių sėkmių serija, tačiau kauniečiai ir toliau turi nemalonią statistiką – dar nė karto neįveikė CSKA jų tvirtovėje.

Metų pradžioje „Žalgiris“ pagal tvarkaraštį privalo įveikti net trijų Rusijos klubų barjerą. Praėjusią savaitę žalgiriečiai sudaužė silpniausią turnyro komanda Rimo Kurtinaičio „Chimki“ 102:75 ir atvyko į Maskvą pas galingąjį CSKA.

Ir akistata visiškai nebuvo panaši į pasivaikščiojimą su „Chimki“, tačiau priminė praėjusių metų pirmąją dvikovą Kaune.

CSKA trečiadienį krepšininkai iškart šovė į priekį ir pabėgo 8:0, tačiau kauniečiai po šalto dušo atsigavo ir sumažino atsilikimą iki 11:12. Vis dėlto ir vėl patekę į duobę mūsų šalies čempionai po pirmųjų dešimties minučių atsiliko 11:18.

Antrame ketvirtyje skirtumas nemažėjo ir visą laiką laikėsi ties 8-11 taškų, tačiau baigiantis ketvirčiui po Mike'o Jameso ir Darruno Hilliardo taiklių tritaškių skirtumas pašoko iki 45:30.

Panaši situacija buvo ir Kaune, kai maskviečiai sėkmingai sužaidė paskutines antrojo kėlinio minutes ir atitolo solidžiu skirtumu.

Trečiame kėlinyje siautėjančius maskviečius ir jų lyderį M.Jamesą buvo sunku sulaikyti ir CSKA atitolo net 18 taškų skirtumu – 52:34, nors „Žalgiris“ ir toliau bandė kabintis į nuriedantį traukinį – 52:39.

Prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai šiaip ne taip sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio skirtumo – 52:60.

Maža to – „Žalgiris“ sugebėjo per pirmąsias ketvirtojo kėlinio minutes ištirpdyti net atotrūkį iki 57:60.

Vis dėlto CSKA tuoj pat atstatė dviženklę persvarą 70:59 ir daugiau neleido atgimti intrigai. Likus 2 min. skirtumas buvo 75:67, paskutinę mačo minutę – 81:67.

Trečiadienį nutrūko ilgiausia šiame Eurolygos sezone „Žalgirio“ šešių iš eilės pergalių serija. dabar kauniečiai kelsis į Sankt Peterburgą, kur penktadienį grumsis su "Zenit" ekipa.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Thomasas Walkupas 14 (5 rez. perd.), Lukas Lekavičius (4 rez. perd.) ir Nigelas Hayesas – po 11, Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis – po 5, Joffrey Lauvergne ir Augustine'as Rubitas po 4, Paulius jankūnas 2, Martinas Gebenas 1.

CSKA: Mike’as Jamesas 21 (3/9 tritašk.), Tornike Shengelia 18 (7 atk. kam.), Darrunas Hilliardas 17, Johannesas Voigtmannas 11, Nikola Milutinovas 10 (14 atk. kam).

Rungtynių statistika:

Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 34/44 (54,5 proc.) – 18/37 (48,6 proc.)

Tritaškiai: 7/22 (31,8 proc.) – 9/26 (34,6 proc.)

Baudų metimai: 14/16 (87,5 proc.) – 10/13 (76,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 43 (14) – 22 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 17

Klaidos: 11 – 6

Perimti kamuoliai: 4 – 6

Blokai: 1 – 1

Pražangos: 20 – 19

Naudingumas: 100 – 74

Iki praėjusios savaitės ilgiausią pergalių virtinę turėjo CSKA, tačiau dvylika iš eilės rungtynių laimėjusiems „armiečiai“ nesėkmingai susiklostė išvyka į Baskų kraštą: Rusijos sostinės komanda po permainingos dvikovos pripažino Vitorijos „Baskonia“ pranašumą 93:95.

„Žalgiris“ ir CSKA pirmąsias rungtynes Kaune žaidė lapkričio 17 dieną.

Tuo metu į tamsų ruožą patekę kauniečiai jau antrojo kėlinio viduryje atsiliko dviženkliu skirtumu ir pralaimėjo 78:87.

Beje, CSKA laimėjo jau penkerias pastarąsias tarpusavio rungtynes.

„Žalgiris“ pastarąjį kartą Maskvos atstovus nugalėjo 2018 metų gegužę per Eurolygos finalo ketverto rungtynes dėl trečiosios vietos.

Per šiuolaikinės Eurolygos varžybas Kauno komanda dar nė karto neįveikė CSKA krepšininkų jų aikštėje.