„Žalgirio“ treneris M. Schilleris turėjo pergalės receptą prieš „Valencia“: kauniečiai šansu pasinaudojo

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje trečiadienį Valensijoje sukūrė tikrą trilerį, kai 79:78 paskutinę sekundę palaužė ispanų „Valencia“ krepšininkus. Nors dar trečiame kėlinyje kauniečiai turėjo 12 taškų persvarą, o paskutinę minutę buvo ramūs, atitrūkę 7 taškais – 77:70, jie susikūrė sau problemų, kurių neturėjo būti.

„Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Žalgiris“ palaužė „Valencia“.<br>Valencia Basket/Miguelio Angelo Polo nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jan 28, 2021, 1:20 AM, atnaujinta Jan 28, 2021, 1:52 AM

Kauniečiai šeimininkams mesti tritaškius, patys nepataikė, o galiausiai Samas van Rossomas įsūdė tritaškį, kuris persvėrė rezultatą 78:77 ir paliko kauniečiams vos 3,3 sek. pergalingam atsakymui.

Ir jis vis dėlto buvo – kamuolį gavęs Marius Grigonis paskutinę akimirką išleido jį ir du taškai tapo pergalingi.

Tai ne pirmas kartas, kai M.Grigonis taip gelbsti žalgiriečius šiame Eurolygos sezone. Tokiu pačiu stiliumi jis patiesė namie ir Miuncheno „Bayern“.

„Svarbiausias rungtynių akcentas man buvo sulaikyti atakuojančią „Valencia“ ir neleisti jai įmesti daugiau nei 80 taškų.

Tai buvo mūsų šansas laimėti, – po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris. – Tai, kas įvyko po to, tai ir vadinasi žaidimo grožiu. Tai buvo lyg amerikietiški kalneliai, tai į viršų, tai žemyn.

Buvo įspūdingas „Valencia“ ekipos metimas baigiantis rungtynėms ir labai geras Mariaus Grigonio metimas. Labai džiaugiuosi, kad laimėjome.

Ir ne tik todėl, kad laimėjome, o todėl, kad buvo žaidimas, buvo labai produktyvi gynyba antrame kėlinyje. Galiu pasakyti, kad trimis ketvirtadaliais rungtynių esu patenkintas“.

Pergalingą metimą pataikęs Marius Grigonis po dvikovos šypsojosi: „Esu labai laimingas, kad mes paskutines 3,3 sekundes sužaidėme taip, kaip reikėjo.

Per paskutinę minutę padarėme daug klaidų ir jos metu žaidėme ne kaip reikia Eurolygoje. T.Walkupas turėjo kamuolį ties šonine linija ir žinojo, kad jeigu neras geresnio varianto, gali duoti kamuolį man ir aš pabandysiu mesti į krepšį.“

17 taškų pelnęs ir net 3 tritaškius įsūdęs žalgirietis Augustine‘as Rubitas po mačo kalbėjo labiau susimąstęs: „Dvejopi jausmai po rungtynių, kadangi laimėjome, nes turime M.Grigonį, kuris visą šį sezoną pataiko tokius metimus.

Kita vertus, negalime taip žaisti mačo pabaigoje ir prisidaryti sau tiek daug problemų. Mes kiekvienose rungtynėse kaunamės iki pabaigos ir turime tokią komandinę dvasią, kad kovojame nepaisant to laimime ar pralaimime.“