Rungtynių herojumi tapęs M. Grigonis atskleidė: fantastine tapusi ataka buvo suplanuota visiškai kitaip

„Vieną pergalę turime, reikia dar vienos“, – po pergalingai prasidėjusios dvigubos Eurolygos savaitės Valensijoje kalėbjo rungtynių didvyriu tapęs Marius Grigonis.

M.Grigonis tapo rungtynių didvyriu.<br>Zalgiris.lt nuotr.
M.Grigonis tapo rungtynių didvyriu.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno klubas šventė pergalę išvykoje.<br>Valencia Basket/Miguel Angel Polo nuotr.
M.Grigonis tapo rungtynių didvyriu.<br>Valencia Basket/Miguel Angel Polo nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 28, 2021, 7:51 AM, atnaujinta Jan 28, 2021, 7:55 AM

Jo atstovaujamas Kauno „Žalgiris“ išvykoje sukūrė dar vieną stebuklą ir paskutinėmis sekundėmis 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23) palaužė „Valencia“ krepšininkus.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes Lietuvos čempionai dar džiaugėsi septynių taškų pranašumu, tačiau lemiamu metu klydę žalgiriečiai išbarstė turėtą pranašumą ir likus žaisti 3,3 sek. atsiliko minimaliu skirtumu.

Kamuolį į savo rankas griebęs M.Grigonis tapo dvikovos didvyriu, kai išlaviravo tarp dviejų gynėjų ir įmetė pergalingą dvitaškį aidint finalinei rungtynių sirenai.

„Atsisėdome ir supratome ko nusipelnėme. Jei žaidžiame blogai – geros komandos tuo pasinaudoja.

Turėjome rungtynes savo rankose, Klemenas Prepeličius meta, kai turėjome keistis, mūsų prancūzas (Joffrey Lauvergne'as – red.) sugalvojo kažką padaryti, mes žaidėme blogai, lyg ne Eurolygos komanda.

Treneris nubraižė derinį, Thomas Walkupas sakė, kad jei nieko neras – iškart man duos kamuolį. Gerai, kad viskas gerai baigėsi. Reikia pasidžiaugti.

Planavome išvaduoti Artūrą Milaknį tritaškiui, kitas planas buvo užmesti metimą į baudos aikštelę J.Lauvergne'ui, bet niekas nesigavo, todėl teko improvizuoti.

Pagavau kamuolį ir galvojau, kad reikia mesti tritaškį arba veržtis. Pamačiau, kad varžovai dvigubino gynybą, pradėjau suktis, praėjau abu ir įmečiau

Tokiomis akimirkomis nieko nebegalvoji, tiesiog bandai įmesti.

Tačiau dabar galime pasijuokti, laimėjome, nes įkrito tas metimas. Smagu“, – po pergalėmis emocijomis dalinosi „Žalgirio“ lyderis.

Pirmoje dvikovos pusėje užtikrinčiau žaidę žalgiriečiai su rimtomis problemomis susidūrė po pertraukos.

Pasak M.Grigonio, tam įtakos turėjo ir varžovų nusiteikimas.

„Žinojome, kad „Valencia“ po pertraukos ateis užsivedusi, kovėmės, bandėme atsakyti tuo pačiu.

Atsilaikėme visai neblogai, kontroliavome rungtynes, gerai dirbome gynyboje. Bloga pabaiga būtų viską nuvaliusi ir išmetusi į šiukšliadėžę

Pirmuosius du kėlinius tikrai atrodėme gerai, antroje rungtynių pusėje „Valencia“ susilygino su mumis energija.

Žaidėme prieš gerą komandą, kova yra labai gerai“, – kalbėjo lietuvis.

Rungtynėse su „Valencia“ Kauno klubo snaiperis A.Milaknis pataikė savo 400-ąjį tolimą metimą Eurolygos istorijoje.

Komandos draugu pasidžiaugęs M.Grigonis pripažino, kad jo bičiulis yra geriausias lygos snaiperis.

„Tikrai taip, – nedvejojęs atsakė pergalingą metimą įmetęs rungtynių herojus. – Milas (A.Milaknis – red.) pats geriausias, tikrai šaunuolis. Tai labai užtikrintas metikas. Kartais rungtynėse jam ima stigti kvapo, tačiau prie trijų taškų zonos jis visada patikimas.“

M.Grigonis per 27 minutes įmetė 12 taškų (2/5 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud. metim.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Dvigubą savaitę „Žalgiris“ penktadienį pratęs Vitorijoje, kurioje susigrums su vietos „Baskonia“ krepšininkais.