„Baskonia“ gynybos gniaužtuose strigęs „Žalgiris“ gavo antausį Vitorijoje

Kauno „Žalgiris“ (13/10) Eurolygos viešnagę Ispanijoje užbaigė liūdna nata. Martino Schillerio kariauna Vitorijoje 68:81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) nusileido „Baskonia“ (10/13) krepšininkams.

Kauniečiai pralaimėjo išvykoje.<br> Zalgiris.lt nuotr.

Jan 29, 2021, 9:29 PM, atnaujinta Jan 30, 2021, 12:26 AM

Žalgiriečiai šiose rungtynėse suklydo net 20 kartų, be to varžovų vidurio puolėjas Ilimane Diopas vienas pats išrašė varžovams 4 blokus.

„Baskonia“, kurių gretose žaidžai Tadas Sedekerskis ir Rokas Giedraitis, su šia pergale nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Dvikovos pradžia prasidėjo dviem „Žalgirio“ tritaškiais, o vienu svečiai pirmavo 11:4. Vis tik šeimininkai privertė žalgiriečius klysti ir pirmąjį kėlinį užbaigė pirmaudami 21:20.

Nervingas žalgiriečių žaidimas persimetė į antrąjį ketvirtį. Luca Vildoza laidė vieną po kito tritaškius metimus, o netrukus „Baskonia“ persvara tapo rekordine – 34:24. Vėliau Vitorijos komanda apdovanojo žalgiriečius trimis blokais iš eilės kėlinio pabaigoje ir ilsėtis išėjo pirmaujant 45:36.

Po pertraukos užsivedusi „Baskonia“ ėmė ir toliau toli. Žalgiriečius varžovai įklampino į savo gynybos pinkles ir per trečiąjį kėlinį leido įmesto vos 12 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ dar bandė Mariaus Grigonio pastangų dėka kabintis į rungtynes, tačiau varžovų bandymus atsitiesti atlaikiusi „Baskonia“ iškovojo pergalę namuose.

„Baskonia“: Pierria Henry 19, Alecas Petersas 15, Luca Vildoza 14, Tonye Jekiri 10, Rokas Giedraitis 7, Tadas Sedekerskis 2 taškai.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17, Thomas Walkupas 14, Joffrey Lauvergne'as 12, Nigelis Hayesas 7, Artūras Milaknis 6, Martinas Gebenas 4, Lukas Lekavičius, Paulius Jankūnas, Rokas Jokubaitis ir Augustine'as Rubitas po 2 taškus.

Rungtynių statistika:

Vitorijos „Baskonia“ (10/13) – Kauno „Žalgiris“ (13/10) 81:68 (21:20, 24:16, 16:12, 20:20)

Dvitaškiai: 23/39 (59 proc.) – 19/38 (50 proc.)

Tritaškia: 9/28 (32,1 proc.) – 7/16 (43,8 proc.)

Baudų metimai: 8/9 (88,9 proc.) – 9/10 (90 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 27 (6) – 30 (6)

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 15

Klaidos: 11 – 20

Perimti kamuoliai: 12 – 6

Blokai: 5 – 1