Po „Žalgirio“ nesėkmės – svarbi M. Schillerio įžvalga: „Su tokiu skaičiumi laimėti sudėtinga“

„Mes suklydome 20 kartų, o su tokiu skaičiumi Eurolygoje yra sudėtinga laimėti“, – susikrimtęs po Eurolygos dvikovos kalbėjo Martinas Schilleris.

Martinas Schilleris įvardijo pagrindinę žalgiriečių pralaimėjimo priežastį.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jan 30, 2021, 12:25 AM, atnaujinta Jan 31, 2021, 12:34 PM

Kauno „Žalgiris“ (13/10) Eurolygos viešnagę Ispanijoje užbaigė liūdna nata. Austro auklėtiniai Vitorijoje 68;81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) nusileido „Baskonia“ (10/13) krepšininkams.

Labiausiai į akis rungtynėse krito žalgiriečių klaidos, kurių Lietuvos čempionai padarė net 20, o tai leido varžovams nuolat bėgti į greitą puolimą ir pelnyti lengvus taškus.

„Pirmiausiai tai sveikinimai „Baskonia“ klubui su pergale. Manau, kad jie tą padarė tą pelnytai, buvo geresnė komanda“, – po dvikovos tikino M.Schilleris.

Dvikovos pradžia prasidėjo dviem „Žalgirio“ tritaškiais, o vienu metu svečiai pirmavo 11:4. Vis tik šeimininkai privertė žalgiriečius klysti ir pirmąjį kėlinį užbaigė pirmaudami 21:20.

Nervingas žalgiriečių žaidimas persimetė į antrąjį ketvirtį, o netrukus „Baskonia“ persvara tapo rekordine – 34:24. Vėliau Vitorijos komanda apdovanojo žalgiriečius trimis blokais iš eilės kėlinio pabaigoje ir ilsėtis išėjo pirmaujant 45:36.

Po pertraukos užsivedusi „Baskonia“ ėmė ir toliau toli. Žalgiriečius varžovai įklampino į savo gynybos pinkles ir per trečiąjį kėlinį leido įmesto vos 12 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ dar bandė Mariaus Grigonio pastangų dėka kabintis į rungtynes, tačiau varžovų bandymus atsitiesti atlaikiusi „Baskonia“ iškovojo pergalę namuose.

„Man labiausiai kėlė nerimą „Baskonia“ žaidėjų fiziškumas ir jų rankų ilgis. Mes suklydome 20 kartų, o su tokiu skaičiumi Eurolygoje yra sudėtinga laimėti“ – teigė M.Schilleris.

Jis taip pat pabrėžė, kad pralaimėjimo jokiu būdu negalima pateisinti fiziniu nuovargiu po sudėtingos dvikovos trečiadienį su „Valencia“ klubu.

„Jei Vitorijos komanda nebūtų žaidusi prieš dvi dienas, tada pasakyčiau, kad taip, galima pateisinti. Tačiau dabar abu klubai buvo identiškose situacijose ir mes negalime tuo teisintis“, – patiko „Žalgirio“ strategas.

„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?