Lietuvos krepšininkės liks be 2021-ųjų Europos čempionato – pralaimėjo žūtbūtinį mūšį ir tapo autsaiderėmis

Ketvirtadienį Stambule Lietuvos krepšininkės atsisveikino su net ir teorinėmis galimybėmis prasibrauti į 2021 metų Europos moterų krepšinio čempionatą. E grupės atrankoje Lietuvos rinktinė trečiose grupės rungtynėse dar kartą nusileido turkėms, šįkart 55:67 (9:19, 20:14, 7:21, 19:13) ir šeštadienį akistatoje su Serbija žais tik dėl garbės. Lietuvos ekipą dvikovoje su Turkija palaidojo tragiškas trečiasis kėlinys, kuriame mūsiškės atrodė beviltiškai ir nusileido 7:21. Pirmoje šių komandų akistatoje Kėdainiuose turkės taip pat buvo pajėgesnės – laimėjo 23 taškų skirtumu 74:51.

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo Turkijai ir prarado šansus patekti į Europos čempionatą.<br> fiba.com nuotr.
Santa Okockytė ir rinktinės treneris Mantas Šernius<br>fiba.com nuotr.
Lietuvos moterų rinktinė.<br>LKF nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2021-02-04 17:23, atnaujinta 2021-02-04 20:06

Lietuvės mačą pradėjo nevykusiai ir atsiliko 0:7. Nors šeimininkės ir leido sumažinti atsilikimą iki 6:10, galiausiai turkės vėl šovė į priekį ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 19:9.

Tačiau antrame kėlinyje mūsiškės susiėmė, laimėjo atkarpą 13:5 ir priartėjo iki 22:24. Vis dėlto Turkija atsilaikė prieš Manto Šerniaus ekipos spaudimą ir po dviejų kėlinių turėjo persvarą 33:29.

Trečiame kėlinyje šeimininkės susigrąžino persvarą – po tritaškio metimo atstatė dviženklę persvarą 45:33, o po trijų ketvirčių jau pirmavo triuškinamu skirtumu 54:36.

Lietuva kėlinį pralaimėjo itin skausmingai – 7:21.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkėms liko tik formalumas – jos ramiai pirmavo 61:46 ir pergalingai užbaigė mačą.

Lietuvės pataikė vos 4 tritaškius iš 16, tuo tarpu turkės įmetė 8 iš 23. Mūsiškės nusileido ir kovoje dėl atsikovotų kamuolių – 35:40, tačiau pirmavo dėl prarastų kamuolių 17:14.

„Pralaimėjome garbingai, tačiau mums pritrūko agresyvimo, šalto proto gynyboje. Galima pasidžiaugti, kad mūsų jaunimas šiandien buvo drąsus ir padėjo antrame ir ketvirtame kėliniuose išlaikyti rezultatą lygų“, – kalbėjo po mačo treneris M.Šernius.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 17, Giedrė Labuckienė 15 (9 atk. kam.), Gintarė Petronytė 9 (5 atk. kam.), Justė Jocytė 8 (4 rez. perd.), Audronė Zdanevičiūtė 3.

Turkija: Pelin Bilgič 12, Olcay Cakir 11, Cerife Onair ir Gizem Yavuz po 10.

Europos pirmenybių atrankos turnyrą pradėjo 33 šalių rinktinės. Jos buvo suskirstytos į devynias grupes. Šešiose grupėse žaidė po keturias komandas, kitose trijose – po tris.

Viena komanda pasitraukė iš varžybų atrankos turnyro viduryje. Tai – Albanijos rinktinė.

Atrankos turnyre krepšininkės kovoja dėl 14 kelialapių į Europos pirmenybes. Kelialapius gaus visų grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąją vietą užimsiančios komandos. Rikiuojant grupių antrąsias komandas nebus skaičiuojamos rungtynės su komandomis, kurios užims ketvirtąsias vietas (tose grupėse, kuriose žaidžia po keturias komandas).

Kelialapius į Europos pirmenybes jau užsitikrino Serbijos (E grupė) ir Belgijos (G grupė) rinktinės, o baigiamojo turnyro šeimininkėms Prancūzijai ir Ispanijai nereikia dalyvauti atrankos varžybose. Žemyno pirmenybės numatomos šių metų birželio 17-27 dienomis.

Lietuvos rinktinė vis dar žaidžia E grupėje, kurios padėtis po ketvirtadienio rungtynių tapo beviltiška. Būtent šioje grupėje žaidė Albanijos krepšininkės, o joms pasitraukus liko tik trys komandos. Beje, Albanijos rinktinės dvejų pirmųjų rungtynių rezultatai buvo panaikinti.

Serbijos rinktinė, iki šiol laimėjusi visas trejas rungtynes, jau užsitikrino pirmąją vietą. Antra bus Turkijos komanda, laimėjusi dvejas iš keturių rungtynių. Trečiojoje lentelės eilutėje įrašyta Lietuvos rinktinė, pralaimėjusi jau trejas rungtynes.

Grupėje liko sužaisti vienerias rungtynes: Lietuvos krepšininkės šeštadienį bandys trintelėti durimis ir įveikti Serbiją.

Pirmajame rate lietuvės pralaimėjo turkėms 51:74 ir serbėms 71:82. Kitose grupės rungtynėse serbės dukart nugalėjo turkes 59:56 ir 83:76 (po pratęsimo).

Turkijos rinktinei rungtynės su lietuvėmis irgi buvo žūtbūtinės. Ne vien aritmetinę, bet ir realią galimybę iškovoti kelialapį į Europos pirmenybes turkės galėjo išsaugoti tik tuo atveju, jei nugalėtų Lietuvos komandą.

Maža to, turkėms buvo būtina stengtis laimėti kuo didesniu skirtumu, kad jų įmestų ir praleistų taškų skirtumas būtų geresnis negu komandų, kurios iškovos tiek pat pergalių kitose grupėse.