Ketvirtame kėlinyje užmigusi „Olimpia“ neatsibudo ir netikėtai krito nuo ASVEL

Penktadienį Eurolygoje ginklus sukryžiavo vienas iš turnyro lyderių Milano „Olimpia“ klubas ir iš lentelės dugno kylanti Vilerbano ASVEL. Nors favoritais buvo italai, jie svečiuose 69:78 (23:20, 17:17, 16:15, 13:26) nusileido  ASVEL.

Milano „Olimpia“ komandos žaidėjas Zachas LeDay'us<br>M.Patašiaus nuotr.

Feb 5, 2021, 9:52 PM, atnaujinta Feb 6, 2021, 7:44 AM

Atrodė, kad „Olimpia“ ramiai laimės dvikovą, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis ketvirtame kėlinyje, o to iniciatoriumi tapo Norrisas Cole‘as. Jis padėjo prancūzams persverti rezultatą 63:63.

Po to Milanas tik vijosi, tačiau įsibėgėjusių prancūzų jau buvo neįmanoma pasivyti. Šeimininkai ketvirtą kėlinį pralaimėjo dvigubai – 13:26.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo Davidas Lighty – 32 minutės, 16 taškų (5/7 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 0/1 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą perėmė ir prarado kamuolį, nė karto neprasižengė bei surinko 21 naudingumo balą.

Milano klubui šiame mače itin trūko puolimo organizatoriaus Sergio Rodriguezo. Italijos klubui tai tapo nerezultatyviausiu sezono maču.

Prancūzijos klubas, turėjęs nemažai problemų su COVID-19, pastaruoju metu rodo puikią sportinę formą: ASVEL laimėjo jau pastaruosius penkis mačus.

Vilerbano krepšininkai praėjusiame ture sugebėjo susitvarkyti su Belgrado „Crvena zvezda“ 81:78. Prieš tai nuo jų nukentėjo Pirėjo, Valnensijos ir Vitorijos komandos.

Ne ką prasčiau iki penktadienio sekasi ir „Olimpia“ ekipai, kuri savo sąskaitoje turėjo iš eilės laimėtas šešias dvikovas.

ASVEL: Davidas Lighty 16, Guerschonas Yabusele 14 (7/9 dvitaškių), Moustapha Fallas  ir Norrisas Cole‘as po 12, Williamas Howardas 9.

„Olimpia“: Shavonas Shieldsas 18, Zachas LeDay‘us 14, Kevinas Punteris (6 rez. perd.) ir Malcolmas Delaney po 9.

Praėjusiame ture Milano krepšininkai įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ 82:76.

Pirmoje klubų šio sezono akistatoje Italijos klubas be didesnių problemų įveikė ASVEL 87:73.