„Dzūkijos“ ambicijų nepakako: Alytuje laimėjęs „Juventus“ pakilo į antrąją vietą

LKL čempionate šeštadienį Alytaus „Dzūkija“ (5/9) namuose 76:92 (26:24, 22:20, 12:25, 16:20) neatsilaikė prieš Utenos „Juventus“ (13/6), kuris po pergalės pakilo į antrąją vietą. Uteniškiai tai galėjo padaryti jau anksčiau, bet  šią savaitę netikėtai suklupo Šiauliuose.

Alytaus „Dzūkija“ žaidė mažiausiai rungtynių LKL.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 6, 2021, 4:37 PM, atnaujinta Feb 6, 2021, 8:42 PM

„Dzūkija“ po dviejų kėlinių pirmavo 48:44, tačiau po pertraukos „Juventus“ įrodė savo pranašumą..

Į pergalę Utenos ekipą Alytuje vedė gynėjai Bryantas Crawfordas ir Vaidas Kariniauskas. Amerikietis sužaidė vieną geriausių šio sezono mačų ir pelnęs 21 tašką, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus tapo naudingiausiu komandos žaidėju su 25 balais.

Puikiai uteniškių žaidimui dirigavo V.Kariniauskas, kuris pats pelnė 19 taškų ir pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus.

Antroje mačo pusėje po varžovų krepšiu ėmė dominuoti centras Mindaugas Kupšas, pelnęs 21 tašką ir sugriebęs 6 taškus.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė šeimininkams, bet Žydrūno Urbono kariauna pradėjo gerinti žaidimą ir po trečiojo kėlinio turėjo jau 9 taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje intriga Alytaus komandos namų arenoje ėmė blėsti, nes svečiai susikrovė 14 taškų pranašumą, o rimčiau pasipriešinti ir grįžti į rungtynes „Dzūkija“ nebespėjo.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei alytiškiai atsiliko 9 taškais, tačiau Utenos ekipa pelnė septynis taškus be atsako ir iškovojo nesunkią pergalę.

Alytaus ekipa registravo devynis krepšininkus, nes likę komandos žaidėjai negalėjo rungtyniauti dėl koronaviruso.

„Dzūkija“ prieš šį mačą laimėjo dvejas pastarąsias rungtynes ir bandė pabėgti iš dugno, kur įstrigo ir dėl atidėtų rungtynių. Alytiškiai iki šeštadienio buvo sužaidę tik 13 rungtynių – penkeriomis mažiau nei uteniškiai. „Juventus“ po puikaus sausio mėnesio ir kelių skambių pergalių trečiadienį gavo antausį nuo „Šiaulių“ (87:92) ir nepasinaudojo galimybe pakilti į antrąją vietą.

Rungtynių statistika.

„Dzūkija“: Paolo Marinelli ir Giedrius Staniulis po 11, Artūras Jomantas 9, Kristupas Žemaitis 3 (5 atk, kam., 6 rez. perd.).

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 21, Mindaugas Kupšas 21, Vaidas Kariniauskas 19.