„Zenit“ su A. Gudaičiu įrašė CSKA klubui istorinį pralaimėjimą

VTB Jungtinėje lygoje šeštadienį kardus sukryžiavo du Eurolygos klubai, o svarbią pergalę iškovojo pirmaujantis turnyre Sankt Peterburgo „Zenit“ (15/2). Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo ekipa svečiuose 74:71 (22:19, 17:10, 20:17, 15:25) palaužė Maskvos CSKA (11/5).

Artūras Gudaitis<br> G.Bitvinsko nuotr.
A. Gudaitis sėkmingai žaidžia „Zenit“ klube.<br> vtb league.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 13, 2021, 3:24 PM, atnaujinta Feb 13, 2021, 6:24 PM

CSKA pirmavo tik pirmame kėlinyje – vėliau „Zenit“ ėmė krautis persvarą ir jau po dviejų kėlinių pirmavo 39:29.

Trečiame kėlinyje skirtumas pašoko net iki 59:43, bet po to jis pradėjo tirpti, o po Danielio Hacketto ir Johanneso Voigtmanno tritaškių likus 1 min. 9 sek. rezultatas buvo tik 69:72 „Zenit“ naudai.

Likus 5 sek. Darrunas Hilliardas metė išgelbėti CSKA turėjusį tritaškį, jis buvo netikslus ir „Zenit“ laimėjo.

A.Gudaitis buvo šalia dvigubo dviženklio: per 29 minutes pelnė 10 taškų (4/5 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, blokavo 4 metimus, išprovokavo 7 pražangas, kartą pažeidė taisykles ir surinko 21 naudingumo balą. Lietuvis buvo naudingiausias „Zenit“ žaidėjas.

CSKA pirmą kartą VTB turnyrų istorijoje patyrė jau penktąjį pralaimėjimą reguliariame sezone – iki tol maskviečiai blogesniuose trijuose sezonuose turėjo tik po 4 pralaimėjimus.

Tačiau CSKA per atkrintamuosius mačus tuomet neklupo ir visą laiką laimėdavo VTB čempionatą.

Nugalėtojams 17 taškų pridėjo Kevinas Pangosas (6 rez. perd.), po 13 – W.Thomasas ir Austinas Hollinsas.

CSKA 19 taškų pridėjo J.Voigtmannas, pataikęs visus tris tritaškius ir atkovojęs 8 kamuolius, 14 taškų pridėjo D.Hackettas, 13 – D.Hillardas (0/6 trit.).

Maskvos klubas vertėsi ir be Mike'o Jameso, kuris dėl šeimyninių priežasčių išvyko į JAV. Tiesa, Dimitrio Itoudžio stovyklą pagaliau pasiekė ir pozityvios žinios – į rikiuotę po traumos sugrįžo Willas Clyburnas.

Netrukus prie CSKA prisijungs ir klubo naujokai – aukštaūgis Michaelas Ericas ir Lietuvos krepšinio rinktinei iki skausmo pažįstamas danas Gabrielis Lundbergas.