Šaro vargai: „Barcelona“ kovą dėl Karaliaus taurės pradėjo išnešusi sveiką kailį pratęsime Vienu metu atsiliko triuškinančiu deficitu

Penktadienį vykusios Ispanijos Karaliaus taurės ketvirtfinalio rungtynės pareikalavo nemažai Šarūno Jasikevičiaus nervų.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pergalę šventė tik po pratęsimo.<br>M.Patašiaus nuotr.
Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pergalę šventė tik po pratęsimo.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pergalę šventė tik po pratęsimo.<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 13, 2021, 12:45 AM, atnaujinta Feb 13, 2021, 12:56 AM

Lietuvio treniruojama „Barcelona“ ekipa po pratęsimo 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) įveikė Malagos „Unicaja“ krepšininkus ir žengė į turnyro pusfinalį.

Rungtynes tragiškai pradėję Š.Jasikevičiaus auklėtiniai dar pirmojo ketvirčio metu turėjo net dvidešimties taškų deficitą 9:29.

Į ankstyvą nokdauną pasiųsta „Barcelona“ varžovų pranašumą ėmė tirpdyti antrajame kėlinyje.

Antrąjį ketvirtį Šaro kariauna laimėjo 24:15 ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdama 39:44.

Po pertraukos Malagos klubui pavyko išlaikyti savo pranašumą. Į kiekvieną sėkmingą varžovų ataką taškais atsakiusi „Unicaja“ po trijų kėlinių buvo priekyje 65:60.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjusi „Barcelona“ persvėrė rezultatą. Anksti komandines pražangas susirinkę katalonų varžovai sulaukė nemažai problemų po krepšiu.

Šaro auklėtiniai vienu metu pirmavo 9 taškų pranašumu, tačiau Malagos ekipa spurtavo 10:0 ir vėl persvėrė rezultatą 80:79.

Dvikovos pabaigoje abi komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o likus žaisti 1 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos švieslentėje degė lygūs skaičiai 84:84.

Likus žaisti 43 sek. itin svarbų tolimą metimą pataikęs Nikola Mirotičius išvedė „Barcelona“ į priekį 87:84.

Malagos klubas varžovams atsakė dvitaškiu, tačiau N.Mirotičius išprovokavo varžovo pražangą ir likus žaisti 17 sek. stojo mesti dviejų baudos metimų.

Vos vieną baudą pataikęs ispanas padidino katalonų pranašumą iki dviejų taškų 88:86. „Unicaja“ ekipai pavyko išlyginti rezultatą. Likus žaisti 0,4 sek. sudėtingą dvitaškį pataikęs Timas Abromaitis sulygino skaičius švieslentėje ir komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje ir toliau vyko atkakli kova. Vis dėlto svarbiausiu metu šaltakraujiškiau sužaidusi „Barcelona“ šventė pergalę.

Iki šios dvikovos „Unicaja“ per 11 žaistų rungtynių buvo laimėjusi tik kartą.

Karaliaus taurės pusfinalyje „Barcelona“ susigrums su Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama „Baskonia“ ekipa.

„Barcelona“: Cory Higginsas 22, Nickas Calathesas 17, Nikola Mirotičius 16.

„Unicaja“: Dario Brizuela 33, Adamas Wačynskis ir Roberto Guerrero po 10.