Stebuklą Eurolygoje sukūrusi „Baskonia“: mačo pabaigoje ispanai spurtavo 19:0 ir palaužė „Zenit“

Eurolygoje ketvirtadienį kovėsi klubai, kuriems pergalė buvo reikalinga lyg oras – Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai sėkmė būtų leidusi išsilaikyti aštuntoje turnyro lentelės vietoje, o Vitorijos „Baskonia“ ekipai ji turėjo padėti išstumti rusus iš šios vietos. Ir netikėtai sėkmingai dvikovos pabaigą sužaidę ispanai triumfavo 79:75 (17:14, 15:31, 13:14, 34:16).

R.Giedraitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 18, 2021, 6:58 PM, atnaujinta Mar 18, 2021, 9:56 PM

Dabar abu klubai turi po 16 laimėjimų, nors ir persvara liko Rusijos ekipos pusėje, nes „Zenit“ Vitorijos krepšininkus pirmame rate įveikė 77:70.

Trečiame kėlinyje rezultatas buvo 59:41 rusų naudai, tačiau ketvirtame kėlinyje Duško Ivanovičiaus kariauna sugebėjo spurtuoti: pralaimint 58:72, ekipa ne tik prisivijo bet ir persvėrė rezultatą 77:72.

K.C.Riversas nutraukė šeimininkų tylą tritaškiu 75:77, tačiau „Baskonia“ sumetė baudos metimus ir nugalėjo.

14 minučių Sankt Peterburgo ekipos sudėtyje žaidęs Artūras Gudaitis pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškiai), atsikovojo 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą ir surinko 4 naudingumo balus.

Ispanų komandoje Tadas Sedekerskis žaidė 13 minučių, per kurias į krepšį nemetė, bet sugriebė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą  ir surinko 5 naudingumo balus.

Rokas Giedraitis per 22 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atsikovojo 6, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą  ir surinko 18 naudingumo balų.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 15 (3/8 tritaškiai), K.C.Riversas 14 (4/8 tritaškiai), Billy Baronas 12 (4/4 tritaškiai), Willas Thomasas 9.

„Baskonia“: Alecas Petersas 17, Luca Vildoza 15 (3/5 tritaškiai), Rokas Giedraitis 12, Achille Polonara 9, Tonye Jekiri 8.

„Baskonia“ klubas, kuriam atstovauja Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis, įspūdingai finišuoja Eurolygos reguliariame sezone. Per pastarąsias 8 dvikovas baskai laimėjo 7, praėjusiame ture nepasigailėjęs Miuncheno „Bayern“ 78:71.

Tuo tarpu savo gretose Artūrą Gudaitį turintis „Zenit“ atvirkščiai – po sėkmingos atkarpos dabar pateko į nesėkmių duobę, laimėję vos 2 mačus iš iš devynių.

Praėjusiame ture rusų klubas nusileido Pirėjo „Olympiakos“ net 61:75.