Lietuviai „Kovo beprotybėje“: M. Arlausko sūnaus komandos pergalė ir dramą rungtynėse stebėjęs M. Kancleris

Lietuvio Martyno Arlausko atstovaujama ir turnyro favorite laikoma „Gonzaga Bulldogs“ (1) 98:55 (43:23, 55:32) sutriuškino „Norfolk State Spartans“ (16) ekipą.

Martynas Arlauskas (kairėje) šventė pergalę.<br>twitter.com nuotr.

Mar 21, 2021, 8:25 AM, atnaujinta Mar 17, 2022, 12:46 PM

Legendinio Kauno „Žalgirio“ žaidėjo Mindaugo Arlausko sūnus per 2 min. aikštelėje spėjo pelnyti 1 tašką.

Nė karto per NCAA reguliarujį sezoną nepralaimėjusi „Gonzaga“ jau pirmąjį kėlinį laimėjo 20 taškų skirtumu. 201 cm ūgio lietuvio atstovaujama komanda antroje rungtynių pusėje tęsė savo pradėtą darbą ir lengvai susitvarkė su priešininkais.

Nugalėtojus į pergalę vedė Corey Kispertas, kuris surinko 23 taškus.

„Spartans“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 12 taškų surinkę Devante Carteris ir Kyonze Chavis.

2014-2016 metais ,Gonzagos universiteto komandoje rungtyniavo ir Domantas Sabonis.

NCAA finalą pastarąjį kartą „Gonzaga Bulldogs“ buvo pasiekę prieš ketverius metus, tačiau tada jie nusileido Šiaurės Karolinos universiteto komandai.

Kitose rungtynėse „Creighton Bluejays“ (5), kurioje žaidžia lietuvis Modestas Kancleris, po dramatiškos kovos 63:62 (34:30, 32:290) palaužė „Santa Barbara“ (12) ekipą.

M.Kancleris dėl traumos nevyko su komanda į Indianą.

Visą susitikimą vyko kova ir nei vienai komandai nepavyko atitrūkti. Paskutinėmis rungtynių minutėmis į priekį išsiveržė „Bluejay“ krepšininkai, bet taškus pelnyti ir pergalę išplėšti „Santa Barbara“ ekipai dar galėjo Jaquori McLaughlinas, tačiau jo metimas išsisuko iš lanko ir tikslo nepasiekė

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Marcusas Zegarowskis pelnęs 17 taškų.

„Santa Barbara“ komandoje po 13 taškų surinko Jaquori McLaughlinas ir Milesas Norrisas.

Creightono universitetui ši pergalė padėjo pirmą kartą nuo 2014-ųjų įveikti pirmąjį NCAA atkrintamųjų etapą. varžybose. Per pastaruosius dešimt metų „Bluejays“ kovėsi „Kovo beprotybėje“ šešis kartus. 1998-2000 metais šioje komandoje rungtyniavo ir kitas lietuvis Nerijus Karlikanovas.