M. Schilleris po skaudaus žalgiriečių pralaimėjimo nustebino: rėžė, kad yra patenkintas komandos žaidimu

Didžiąją laiko dalį rungtynes kontroliavęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį patyrė skaudų pralaimėjimą Eurolygoje. Kauniečiai namuose 81:88 (18:26, 20:14, 26:23, 24:18) pripažino Tel Avivo „Maccabi“ pranašumą. Po šio mačo Lietuvos čempionai dar labiau sumažino savo galimybes patekti į ketvirtfinalio etapą.

Kauno „Žalgiris“ - Tel Avivo „Maccabi“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (45)

Mar 25, 2021, 11:56 PM, atnaujinta Mar 26, 2021, 9:24 AM

Šis susitikimas buvo antrasis mačas tarp šių ekipų šiame sezone. Pirmajame mače Tel Avive Lietuvos klubas 57:85 beviltiškai pralaimėjo „Maccabi“.

„Sveikinu „Maccabi“ komandą laimėjus rungtynes. Iš esmė, buvau patekintas pasirodymu. Manau, jog tai buvo vienos geresnių mūsų rungtynių per paskutiniąsias tris savaites. Gaila, jog mums nepasisekė pasiekti pergalės.

Per mačą buvo daug skirtingų iššūkių, jis buvo įdomus. Šį kartą jie žaidė be Otthelo Hunterio ir tai lėmė, jog Draganas Benderis žaidė vidurio puolėju. Aš akcentavau tai prieš rungtynes ir sakiau, kad tai labai įdomus ginklas puolime. Manau, D.Benderis šioje pozicijoje yra geresnis nei sunkiojo krašto pozicijoje. Septynių taškų pralaimėjimas susidėjo iš mažų dalykų, kuriuose privalai daryti geriau, jei nori laimėti tokias rungtynes. Koncentracijos lygis, tam tikros pražangos arba kai neprasižengus pelnomi taškai, kamuolių atkovojimas po baudų metimų – šie dalykai yra labai svarbūs.

Iš esmės aš patenkintas šiuo pasirodymu, tačiau, jei nelaimi rungtynių neturi ko džiaugtis“, – apie akistatą kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo užsivedę ir po Thomaso Walkupo dėjimo įgavo ankstyvą persvarą 9:2. Vėliau kol „Maccabi“ strigo puolime, kauniečių gretose ypač aktyvus buvo Nigelas Hayesas, kuris per kėlinį pelnė 12 taškų – 23:10.

Visgi ketvirčio pabaigoje svečių komandą užkūrė nuo suolo pakilę krepšininkai ir svečiai sužaidė atkarpą 8:0 – 23:18. Tačiau Rokui Jokubaičiui dar pavyko įmesti tritaškį paskutinėmis sekundėmis ir baigti kėlinį 8 taškų skirtumu – 26:18.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Tel Avivo komanda, kuri po taiklaus Ante Žižičiaus metimo žaidė atkarpą 10:2 ir išlygino rezultatą – 28:28. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi gintis, bet žaidėjai kantriai žaidė puolime ir į ilgąją pertrauką keliavo su dviejų taškų pranašumu 40:38.

Po pertraukos šeimininkai sėkmingai stabdė varžovų puolimą ir po T.Walkupo ir M.Grigonio taškų padidino savo persvarą – 46:38. Tačiau ir vėl Ioannio Sfairopouloso ginklų nesudėjo. Varžovai pradėjo pataikyti tritaškius ir po taiklių Elijah Bryanto ir Tylerio Dorsey metimų prieš ketvirtąjį kėlinį persvėrė rezultatą – 64:63.

Paskutiniajame ketvirtyje vyko atkakli kova, bet po M.Grigonio tritaškio pranašumą susigrąžino kauniečiai – 72:70. Vėliau kėlinyje „Maccabi“ gretose A.Žižčius dėjimu persvėrė rezultatą 84:81. Per paskutiniąją minutę šeimininkai nesugebėjo sukurti rezultatyvios atakos ir turėjo pripažinti pralaimėjimą 81:88.

16 pralaimėjimų turintys kauniečiai prarado beveik visas galimybes patekti į Eurolygos ketvirtfinalį.

– Komanda pirmavo beveik visas rungtynes. Taip pat turėjote 7 taškų pranašumą likus mažiau nei keturioms minutėms. Kodėl „Žalgiriui“ nepavyko sėkmingai užbaigti rungtynių?

– Svarbus dalykas jų komandai buvo taiklūs D.Benderio metimai. Aš išskirčiau tai.

– Marius Grigonis po rungtynių buvo labai savikritiškas. Jis prisėmė sau daug kaltės ir sakė, kad nusipelnė būti pasodintas net anksčiau dėl savo prasto žaidimo. Kaip manote, kodėl jam taip sunkiai sekasi šiuo metu?

– Visų pirma, tai yra tai, kodėl aš jį taip stipriai gerbiu. Jis labai konkurencingas ir nori laimėti, tačiau kartais viskas įvyksta ne taip, kaip nori.

Šiame sezone jis yra mūsų lyderis ir kartais tiesiog atsitinka taip, kad žaidėjas nesijaučia gerai žaidimo pabaigoje.

Tačiau buvo tokių situacijų, kuriose jis puikia pasirodydavo šiemet ir jis tai darys gerai ateityje. Gerbiu jį už savikritiką. Visgi viską suversti ant vieno žaidėjo būtų visiška neteisybė.

– Kalbant apie kitą svarbų „Žalgirio“ žaidėją – Joffrey Lavergne'ą – jis buvo pasodintas likus 6 min. iki pabaigos ir nebegrįžo į rungtynes. Lyg tai buvo plano dalis siekiant sustabdyti D.Benderio metimus, bet ar galvojote jį grąžinti į žaidimą, kai matėte, jog „Maccabi“ perima žaidimo kontrolę?

– Ne, nes kitu atveju aš būčiau tai padaręs.