Triukšminga Eurolygos fiesta Tel Avive: „Maccabi“ neleido Š. Jasikevičiui išsivežti pergalės

Eurolygos 32-ojo turo rungtynėse antradienį Tel Avive „Maccabi“ (13/17) namuose per pratęsimą palaužė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą sezono lyderę „Barcelona“ (23/9) ekipą 99:94 (19:14, 20:24, 26:21, 15:21; 19:14). Šias rungtynes stebėjo ir būrys triuškmingų aistruolių.

Šarūnas Jasikevičius reikalauja pergalės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2021-03-30 21:07, atnaujinta 2021-03-31 00:34

Tai tapo įmanoma, nes Izraelyje skiepijimas nuo COVID-19 vyksta sparčiausiai pasaulyje. Į rungtynes buvo įleista 3000 žiūrovų.

Rungtynių baigtis dukart sprendėsi paskutinėse atakose, o per jas abiejų ekipų krepšininkai pataikė kelis kvapą gniaužiančius metimus.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje likus 11 sek. ir esant rezultatui 78:78 Chrisas Jonesas pelnė dvitaškį su pražanga (80:78). Tačiau amerikietis prametė baudos metimą, o Cory Higginsas išlygino rezultatą (80:80). Paskutinėje „Maccabi“ atakoje Ch.Jonesas metė viena ranka, bet nepakartojo sėkmės ir teko žaisti dar 5 minutes.

Prasidėjus paskutinei minutei Elijah Bryantas ir Tyleris Dorsey tritaškiais persvėrė rezultatą (92:90). „Barcelona“ centras Nikola Mirotičius sumetė baudas (92:92), tačiau Ante Žižičius likus 30 sek. pelnė du taškus (94:92).

Kitoje atakoje rezultatą vėl lygino C.Higginsas (94:94), o „Maccabi“ atakai liko 12 sek. Tuomet Scottie Wilbekinui išmetant kamuolį ant šoninės linijos užmynęs N.Mirotičius buvo nubaustas technine pražanga.

S.Wilbekinas įmetė vieną baudą, pražanga sustabdytas E.Bryantas pataikė abi – 97:94 likus 10 sek.

„Barcelona“ per paskutinę ataką bandė įmesti tritaškį, tačiau laisvas paliktas centras Brandonas Daviesas prametė, o šeimininkai sumetė dar dvi baudas ir triumfavo 99:94.

Komandų padėtis skirtinga, bet nė vienai jų dvikova nebuvo žūtbūtinė, todėl aistruoliai pamatė nuostabų spektaklį.

„Maccabi“ jau neturėjo ir teorinių vilčių kabintis į aštuonetą, o „Barcelona“ pergalės atveju galėjo užsitikrinti pirmąją vietą ir pajusti moralinį pasitenkinimą.

Š.Jasikevičius visada sutinkamas Izraelyje išskirtinai, todėl lietuvis reikalavo iš savo auklėtinių tik pergalės prieš savo buvusią ekipą. Juolab kad pirmajame rate po Scottie Wilbekino metimo likus 13 sek. pergalę šventė „Maccabi“ – 68:67.

„Barcelona“ nelaimėjo Izraelyje nuo 2016 metų.

Rungtynių statistika

„Maccabi“: Ante Žižičius 24 (12/15 dvitaškių, 8 atk. kam.), Draganas Benderis 16, Angelo Caloiaro 12, Omri Casspi 11, Scottie Wilbekinas, Elijah Bryantas ir Tyleris Dorsey po 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 23 (5/8 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 7/8 baudų, 10 atk. kam.), Cory Higginsas 20, Brandonas Daviesas (8 atk. kam.) ir Kyle'as Kuricas po 12, Nickas Calathes 9.