NBA naktis: istorinį rekordą pagerinęs N. Jokičius bei pirmoji A. Karnišovo komandos pergalė nuo lygą sudrebinusių mainų

NBA čempionate naktį iš sekmadienio į pirmadienį beveik visas rungtynes atsilikinėjusi „Denver Nuggets“ (31/18) namuose 119:109 (23:29, 24:36, 38:21, 23:34) palaužė „Orlando Magic“ (17/33) ekipą.

Mainų pagalba į „Bulls“ atvykęs N.Vucevičius.<br>USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Apr 5, 2021, 8:15 AM, atnaujinta Apr 5, 2021, 8:41 AM

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Aaronas Gordonas per 34 min. surinkęs 24 taškus (10/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 3/5 baudų) ir atkovojęs 7 kamuolius. Tai buvo jo pirmosios rungtynės prieš „Magic“, kurią krepšininkas paliko prieš dvi savates mainų būdu.

Visgi didžiausia rungtynių žvaigžde buvo Nikola Jokičius. Serbas atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo jau 81-osios rungtynės, kuriose jis surenka 10 arba daugiau rezultatyvių perdavimų. Pagal šį rodiklį jis aplenkė Wiltą Chamberlainą ir tapo daugiausiai tokių rungtynių sužaidusiu vidurio puolėju per visą NBA istoriją.

Geriau rungtynes pradėjo svečiai ir nors „Nuggets“ trumpai buvo išsiveržę į priekį (16:14), kėlinį laimėjo 29:23.

Antrajame kėlinyje Orlando krepšininkai įjungė aukštesnę persvarą ir į trečiąjį kėlinį keliavo pirmaudami 65:47.

Visgi trečiajame kėlinyje Denverio komanda rankų nenuleido. Per ketvirtį jie panaikino visą turėtą deficitą ir net išsiveržė į priekį, tačiau prieš pat kėlinio pabaigą tritaškį pataikė Terrence'as Rossas ir „Magic“ vėl išsiveržė – 86:85.

Galiausiai ketvirtajame kėlinyje „Nuggets“ persvėrė rezultatą ir šventė pergalę.

Naudingiausiai „Magic“ gretose žaidė Chuma Okeke ir Terrence'as Rossas pelnę po 19 taškų.

„Nuggets“: Aaronas Gordonas 24 (7 atk. kam.), Jamalas Murray 22, Michaelis Porteris 20 (12 atk. kam.) Nikola Jokičius 17 (9 atk. kam., 16 rez. perd.), Willas Bartonas 15 (8 atk. kam.).

„Magic“: Chuma Okeke ir Terrence'as Rossas po 19, Jamesas Ennis 17, Wndellas Carteris (9 atk. kam.) ir R.J. Hamptonas po 16.

Kitose rungtynėse Artūro Karnišovo vadovaujama „Chicago Bulls“ (20/28) namie 115:107 (25:28, 32:18, 32:26, 35:26) įveikė „Brooklyn Nets'' (34/16) ekipą.

„Bulls“ komandai tai buvo tik pirmoji pergalė per paskutiniąsias penkerias rungtynes ir nuo tada, kai komandą mainų būdu papildė Nikola Vucevičius.

Juodkalnietis per 32 min. surinko 22 taškus (10/17 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 13 kamuolių, perėmė, blokavo ir rezultatyviai perdavė kamuolį po 2 kartus.

„Nets“ pirmajame kėlinyje turėjo susikūrę 9 taškų pranašumą, tačiau iki kėlinio pabaigos šeimininkai sugebėjo priartėti ir sumažinti deficitą ik 3 taškų (25:28).

Antrojo kėlinio pabaigoje „Bulls“ surengė spurtą ir laimėję atkarpą 9:0, galingai užbaigė kėlinį ir persvėrė rezultatą – 57:42.

Čikagos krepšininkai trečiajame kėlinyje ir toliau tolo, kol galiausiai į ketvirtąjį kėlinį keliavo pirmaudami 89-72.

Paskutinėje susitikimo dalyje svečiai dar bandė grįžti į rungtynes ir kelis kartus net sumažino pranašumą iki 7 taškų, tačiau taiklus Zacho LaVine'o tritaškis likus žaisti kiek daugiau nei 1 min. uždarė rungtynes.

Bruklino komandoje rezultatyviausiai žaidė Kyrie Irvingas pelnęs 24 taškus ir atlikęs 15 rezultatyvių perdavimų.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 25, Nikola Vucevičius 22 (13 atk. kam.), Tomasas Satoransky 19 (11 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 12, Patrickas Williamsas 11, Danielis Theisas 10.