Žūtbūtinėje Eurolygos priešpriešoje „Baskonia“ su dviem lietuviais liko be nieko – nežais ketvirtfinalyje

Net nežinodami Eurolygos tvarkaraščio rengėjai į paskutinio turo dvikovą pastatė dvi Ispanijos komandas: „Valencia“ ir Roko Giedraičio bei Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“. Netikėta, tačiau šis mačas turėjo lemti, kam galėtų atitekti paskutinysis kelialapis į turnyro ketvirtfinalį. Po dramatiškos akistatos namie kovojusi „Valencia“ išplėšė taip geidžiamą pergalę 86:81 (25:21, 14:23, 21:15, 26:22).

Rokas Giedraitis<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Tadas Sedekerskis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 8, 2021, 10:10 PM, atnaujinta Apr 9, 2021, 12:44 AM

Iki ketvirtadienio devintąją vietą iki užėmusi Vitorijos ekipa svečiuose kovojo su dešimtoje pozicijoje esančia „Valencia“.

Itin atkakliose rungtynėse pradžioje intriguojanti akistata vyko taškas į tašką, o po to sėkmingiau sužaidė svečiai, kurie ilsėtis išėjo pirmaudami 44:39.

Po didžiosios pertraukos jau „Valencia“ diktavo savo sąlygas, persvėrę rezultatą savo naudai 60:59.

Lemiamame kėlinyje prasidėjo nervų karas, kai rezultatas tapo 66:66 ir kiekvienas metimas buvo aukso kainos.

Nors „Baskonia“ sugebėjo likus kovoti 5 min. būti arčiau sėkmės – 71:68, „Valencia“ surengė mažą spurtą 8:1 ir jau šeimininkai svajojo apie pergalę 76:72.

Paskutinę minutę Valencijos krepšininkai buvo priekyje 80:77, o likus grumtis 36 sek. po Derricko Williamso taškų rezultatas tapo 83:77.

Paskutinėmis sekundėmis „Baskonia“ bandė pakeisti įvykių eigą, tačiau likus 6 sek. Pierria Henry nepataikė dviejų baudos metimų esant rezultatui 81:84 ir „Baskonia“ kapituliavo.

„Valencia“ triumfas išsaugojo klubo šansus pasiekti Eurolygos atkrintamąsias bei nustūmė už borto „Baskonia“. Ispanijos klubo likimas dabar priklauso nuo likusių Sankt Peterburgo „Zenit“ mačų. Rusijos ekipai yra būtinos abi pergalės, nes „Valencia“ turi tarpusavio akistatų pranašumą.

Pirmąsias „Baskonia“ ir „Valencia“ tarpusavio rungtynes po dramatiškos kovos 71:70 laimėjo baskų komanda.

R.Giedraitis šiame mače per 29 minutes pelnė 17 taškų (1/3 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

T.Sedekerkis per 30 minučių pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Vitorijos ekipai R.Giedraitis per dvejas iki tol buvusias rungtynes pelnė net po 23 taškus. Šį sezoną lietuvis įmeta vidutiniškai po 12,6 taško. Tai geriausias rezultatas baskų klube.

„Baskonia“ puolėjo T. Sedekerskio sąskaitoje – vidutiniškai po 3,3 taško bei 2,8 sugriebto kamuolio.

„Valencia“: Derrickas Williamsas 16, Klemenas Prepeličius 14, Mike‘as Tobey 13, Nikola Kaliničius 12, Bojanas Dubljevičius 11.

„Baskonia“: Pierria Henry 19, Rokas Giedraitis 17 (4/6 tritaškių), Achille Polonara 16, Zoranas Dragičius 10, Tadas Sedekerskis 8 (7 atk. kam.).

„Valencia“ Eurolygoje finišuoja galingai, laimėjusi penkis pastaruosius mačus iš šešių. Praėjusiame ture ši komanda palaužė Berlyno ALBA 90:86.

„Baskonia“ turėjo keturis laimėjimus iš eilės, tačiau prieš savaitę ji po pratęsimo krito nuo Stambulo „Fenerbahce“ 101:111.