„Zenit“ nesuklupo prieš „Maccabi“ ir tęsia mūšį dėl kelialapio į Eurolygos ketvirtfinalį

Penktadienį oficialiai baigiasi reguliarusis Eurolygos sezonas, nors jam pasibaigus Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa dar sužais vieną dvikovą. Rusijos ekipa namie žaidė savo 33-iąją akistata turnyre, o jos varžove buvo Tel Avivo „Maccabi“ komanda. „Zenit“ nesuklupo, įveikė svečius 86:69 (25:15, 19:22, 22:11, 20:21) ir įvykdė pirmąją užduotį pakeliui į geriausių komandų aštuonetą.

Kevinas Pangosas žaidė rezultatyviai „Zenit“ komandoje.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Artūras Gudaitis<br> G.Bitvinsko nuotr.
A. Gudaitis sėkmingai žaidžia<br>vtb league.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 9, 2021, 8:02 PM, atnaujinta Apr 9, 2021, 10:14 PM

Izraelio klubui šis mačas jau nieko nelėmė – net ir laimėjęs jis nepakiltų aukščiau 13-osios vietos.

Tuo tarpu „Zenit“ komandai atėjo išbandymų metas. Artūro Gudaičio komanda, sezono viduryje tvirtai stovėjusi geriausių klubų aštuoneto zonoje, prarado iniciatyvą ir dabar negali klysti.

Po ketvirtadienio akistatų tapo aišku, kad norint patekti į atkrintamuosius Eurolygos mačus „Zenit“ privalo laimėti abi likusias dvikovas – prieš „Maccabi“ ir kitą savaitę atidėtas rungtynes prieš Atėnų „Panathinaikos“.

Jei Rusijos komanda suklups nors kartą, ji liks už aštuoneto ribų, o jos vietą perims ketvirtadienį pergalę šventusi ir 18-ąjį laimėjimą iškovojusi ispanų „Valencia“.

Ši komanda turi tarpusavio dvikovų pranašumą, todėl „Zenit“ neužtenka susilyginti pergalėmis su ispanais, reikia surinkti viena pergale daugiau, o tai įmanoma laimėjus abu likusius mačus.

Rusijos ekipa penktadienį jau pirmame kėlinyje nutarė imtis iniciatyvos ir pabėgo 20:11, o po dešimties minučių buvo priekyje 25:15.

„Zenit“ turėtą persvarą išlaikė ir antrame kėlinyje, ilsėtis išėję pirmaudami 44:37.

Lūžis įvyko trečiame ketvirtyje, kuriame šeimininkai laimėjo atkarpą 12:0 ir atitrūko nuo „Maccabi“ 60:46.

Ketvirtame kėlinyje skirtumas padidėjo iki 82:63 ir tapo aišku, kad svečiai liks be nieko, o Rusijos komanda likimą turnyre išlaiko savo rankose.

A.Gudaitis šiame mače nežaidė.

Nugalėtojams Austinas Hollinsas pelnė 15 taškų (2/3 tritaškiai), Kevinas Pangosas – 13 (3/6 tritaškiai, 6 rez. perd.), Tarikas Blackas ir Willas Thomasas – po 11, Mateušas Ponitka pridėjo 10 taškų (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Pralaimėjusiems Tyleris Dorsey įmetė 15 taškų (2/3 tritaškiai), Chrisas Jonesas – 11, Scottie Wilbekinas (1/5 tritaškiai) ir Elijah Bryantas (1/4 tritaškiai) surinko po 9 taškus.

Itin banguotai pastaruoju metu žaidžiantis „Zenit“ praėjusiame ture sutriuškino Vilerbano ASVEL 87:53.

Tuo tarpu „Maccabi“ prieš savaitę netikėtai nusileido vienam iš turnyro autsaiderių Belgrado „Crvena zvezda“ 64:76.

Pirmoje tarpusavio akistatoje Tel Avive „Zenit“ nurungė šeimininkus 78:72.