J. Valančiūno rekordinė serija nutrūko, tačiau tai jo komandai nesutrukdė švęsti pergalės prieš A. Karnišovo vadovaujamą „Bulls“

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vykusiose NBA rungtynėse Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (28/26) ekipa grįžo į pergalių kelią.

J.Valančiūnas grįžo į pergalių kelią.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Apr 17, 2021, 7:38 AM, atnaujinta Apr 17, 2021, 7:42 AM

Memfio krepšininkai išvykoje 126:115 (33:33, 24:24, 37:28, 32:30) susitvarkė su „Chicago Bulls“ (22/33) klubu, kuriam vadovauja legendinis lietuvos krepšininkas Artūras Karnišovas.

Nors ir šiame susitikime nutrūko 213 cm ūgio uteniškio rekordinė serija per kurią jis buvo surinkęs 16 dvigubų dviženklių iš eilės, 28-erių lietuvis vis tiek buvo vienas iš savo komandos lyderių. Vidurio puolėjas per 31 min. įmetė 16 taškų (7/9 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud. metim.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių pradžioje nei vienai komandai nepavyko susikurti apčiuopiamos persvaros. Nors didžiąją pirmo kėlinio dalį ir pirmavo svečiai, „Bulls“ jiems neleido atitrūkti ir švieslentėje po ketvirčio degė lygus rezultatas 33:33.

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie Garetto Temple'o tritaškio turėjo 8 taškų pranašumą – 43:35. Visgi „Grizzlies“ gretai deficitą ištirpdė ir prieš ilgąją pertrauką rezultatas ir toliau buvo lygus 57:57.

Po didžiosios pertraukos Tayloro Jenkinso krepšininkai gretai išsiveržė į priekį. Pirmuosius taškus pelnė J.Valančiūnas, tritaškį pridėjo Ja Morantas ir „Grizzlies“ daugiau niekada šiose rungtynėse nebeatsilikinėjo. Trečiajame kėlinyje Memfio ekipą į priekį vedė Dillionas Brooksas, kuris įmetė net 15 iš savo rungtynėse pelnytų 32 taškų ir prieš ketvirtąjį kėlinį jie jau pirmavo 94:85.

Ketvirtajame kėlinyje „Bulls“ pasipriešinti nesugebėjo todėl turėjo pripažinti pralaimėjimą.

„Grizzlies“ puolime vedė 32 taškus surinkęs ir rezultatyviausią sezon mačą sužaidęs Dillionas Brooksas.

Tarp Čikagos krepšininkų 27 taškus surinko Cody White'as.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 32, Jonas Valančiūnas 16, Ja Morantas 15, Xavieras Tillmanas 14, Graysonas Allenas 11, Tyusas Jonesas 10.

„Bulls“: Cody White'as 27, Nikola Vucevičius 24 (14 atk. kam.), Thaddeusas Youngas 17, Troy Brownas ir Denzelis Valentine'as po 11, Danielis Theisas 7.