NBA naktis: rekordinės D. Sirvydžio mintutės ir dominuojantis J. Randle'o pasirodymas nustelbęs L. Dončičiau karjeros rekordą

NBA čempionate naktį iš penktadienio iš šeštadienį buvo sužaista 11 rungtynių tarp kurių ir rekordinį laiką sužaidusio Deivido Sirvydžio atstovaujama Detroit Pistons (17/39) namuose 110:104 (25:32, 31:24, 30:23, 24:25) palaužė „Oklahoma City Thunder“ (20/36) ekipą.

D.Sirvydis pasižymėjo rekordinėmis muntėmis.<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 17, 2021, 8:55 AM, atnaujinta Apr 17, 2021, 9:02 AM

Jaunasis lietuvis taškų nesurinko, tačiau aikštelėje praleido rekordinų minučių skaičių ir kartu su komanda džiaugėsi pergale. Per 9 min. 21 sek. vilniietis taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/2 trit.), tačiau atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei užsidirbo 1 asmeninę pražangą.

Pirmojoje rungtynių pusėje į priekį išsiveržė svečiai, kurie į antrąjį kėlinį žengė su 7 taškų persvarą (32:25), o antrojo ketvirčio metu po Ty Jerome'o prasiveržimo pirmavo net 46:31.

Visgi šeimininkai ginklų nesudėjo. Dar antrojo kėlinio pabaigoje jie tirpdė deficitą, kol galiausiai po taiklaus Saddiqo Bey tritaškio išlygino rezultatą ir žengė į ilgą pertrauką esant lygiam rezultatui 56:56.

„Pistons“ po ilgosios pertrauko buvo perlaužę dvikovą ir stabiliai didino pranašumą. Ketivrtajame kėlinyje likus 7 min. iki pabaigos jie pirmavo 86:79. Tačiau Oklahomos ekipas būtent tuo metu vėl grįžo į rungtynes. Dvitaškį pataikė Luguentzas Dortas, Darius Bazley pridėjo tritaškį ir po Moseso Browno metimo svečiai atsilikimą sumažino iki vienintelio taško – 94:95. Tačiau galiausiai Detroito krepšininkai surengė savo pačių spurtą 8:0, kurios užteko pasiekti pergalę.

„Pistons“: Joshas Jacksonas 29, Saddiqas Bey ir Frankas Jacksonas po 18, Isaiah Stewartas 15 (21 atk. kam.), Killianas Hayesas 9 (7 rez. perd., 5 per. kam.), Sekou Doumbouya ir Tyleris Cookas po 8.

„Thunder“: Luguentzas Dortas 26 (3 per. kam.), Darius Bazley 19, Mosesas Brownas 12 (8 atk. kam.), Tony Bradley 11, Isaiah Roby, Sviatoslavas Mychailiukas ir Ty Jerome'as po 9.

Kitose rungtynėse „New York Knicks“ (30/27) krepšininkai išvykoje 117:109 (34:25, 22:27, 27:27, 34:30) palaužė slovėno Luka Dončičiaus atstovaujamą „Dallas Mavericks“ (30/25) ekipą.

„Knicks“ gretose įspūdingas rungtynes sužaidė ir karjeros rezultatyvumą pakartojo Julius Randle'as. Amerikietis per 40 ant parketo praleistų minučių surinko 44 taškus (16/29 dvit., 6/11 trit., 6/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ lyderis Lukas Dončičius per 38 min. surinko 22 taškus (7/16 dvit., 2/9 trit., 6/10 baud.) atkovojo 8 kamuolius ir atliko net 19 rezultatyvių perdavimų taip pakartodamas sav karjeros rezultatybių perdavimų rekordą.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Niujorko. Per pirmąjį kėlinį net 70 proc. taiklumu atakavę Tomo Thibodeau auklėtiniai susikūrė 9 taškų pranašumą – 34:25.

Antrojo kėlinio pradžioje atrodė, kad svečiams taip ir pavyks nutolti, bet Dalaso krepšininkai nepasidavė ir kėlinio pabaigoje po Timo Haradaway tritaškio grįžo į rungtynes ir išlygino rezultatą 52:52. Visgi prieš ilgosios pertrauko sireną techninę pražangą gavo Kristaps Porzingis, tritaškį pataikė R.J. Barrettas ir „Knick“ į pertrauką žengė pirmaudami 56:52.

Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova. Abi komandos vis išsiverždavo į priekį ir rezultatas buvo labai artimas. Visgi ketvirčio pabaigoje tritaškį smeigė nesustabdomai prieš savo gimtojo miesto komandą žaidęs J.Randles ir svečiai prieš paskutiniąsias 12 min. turėjo tą pačią 4 taškų persvarą (83:79).

Paskutiniajame kėlinyje „Knicks“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir taškus pelnius Derrickui Rose'ui jau turėjo dviženklę persvarą 99:87. Per likusį laiką Ricko Carlisle'o auklėtiniai sugrįžti nesugebėjo ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

„Mavericks“ gretose rezultatyviausiai žaidė Kristaps Porzingis surinkęs 23 taškus.

Tai buvo jau penktoji iš eilės „Knicks“ pergalė iš eilės.

„Knicks“: Julius Randle'as 44 (10 atk. kam., 7 rez. perd), R.J. Barrettas 24 (8 atk. kam.), Derrickas Rose'as 15, Reggie Bulockas 11, Nerlenas Noelis ir Elfridas Paytonas po 6.

„Mavericks“: Kristaps Porzingis 23 (12 atk. kam.), Luka Dončičius 22 (19 rez. perd., 8 atk. kam.), Timas Hardaway 16, Joshas Richardsonas 14, Dorianas Finney-Smithhas, JJ Redickas 9.