Netikėtumas Eurolygoje: ketvirtfinalio starte „Zenit“ skėlė antausį Šarui ir „Barcelona“ klubui Artūras Gudaitis patyrė čiurnos traumą ir nebaigė mačo

Šarūnas Jasikevičius ir jo treniruojama „Barcelona“ pradėjo žygį Eurolygos finalinio ketverto link, tačiau ta kelionė kaip reikiant apkarto. Pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmę katalonai ketvirtfinalio serijos pirmoje dvikovoje trečiadienį varžėsi su Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa ir nusileido 74:76 (21:21, 13:27, 20:13, 20:15).

Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 21, 2021, 9:41 PM, atnaujinta Apr 22, 2021, 1:24 AM

Tai yra jau trečioji Šaro, kaip vyriausiojo trenerio, atkrintamųjų varžybų serija Eurolygoje.

Tačiau krepšinio specialistas iš Lietuvos nė karto kaip treneris nėra ant savo galvos užsidėjęs Eurolygos karūnos.

Trečiadienį mače sąlygas du kėlinius diktavo ne šeimininkai katalonai, o Rusijos klubas. Jis pirmame kėlinyje pirmavo 17:13, o antrame tritaškiais atitrūko net 42:28, 48:31, o Šaras nieko negalėjo priešpastatyti buvusiam auklėtiniui Kevinui Pangosui, kuris per 15 minučių įmetė 14 taškų ir surinko 24 naudingumo balus.

Po dviejų kėlinių Sankt Peterburgo klubas buvo priekyje 48:34 ir Šarui teko mąstyti, kaip palaužti įspūdingai žaidžiančius varžovus.

Po pertraukos vaizdas šiek tiek pasikeitė – per 5 min. „Barcelona“ spurtavo 17:5 ir „Zenit“ persvara sumenko iki 51:53. Tiesa, rusų ekipa atsakė tuo pačiu ir vėl atitrūko 61:54.

„Barcelona“ sumažino atsilikimą vėl iki 61:63, o būtent tuomet nesėkmingai nusileido kovodamas dėl kamuolio A. Gudaitis ir pasisuko čiurną.

Krepšininkas buvo draugų palydėtas ant atsarginių žaidėjų suolo ir daugiau mače nepasirodė. Jis per 9 min. buvo pelnęs 5 taškus ir atsikovojęs vieną kamuolį.

Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Zenit“ buvo priekyje 68:66, bet Cory Higginsas galiausiai išlygino rezultatą.

Kai laikrodis skaičiavo 69 sekundes iki mačo pabaigos Brandonas Daviesas pirmą kartą išvedė „Barcelona“ į priekį 72:71, bet buvęs žalgirietis KC Riversas tritaškiu ir vėl išvedė „Zenit“ į priekį.

B.Daviesas išlygino rezultatą ir paliko 30 sek. „Zenit“ komandai – tuo pasinaudojo dar vienas buvęs Kauno ekipos narys K.Pangosas ir išvedė saviškius vėl į priekį 76:74.

„Barcelona“ išlyginti ar laimėti akistatą turėjo 10 sek. Tačiau taip ir nesugebėjo pataikyti pergalingo metimo.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 18, Cory Higginsas 15, Kyle'as Kuricas 12, Nikola Mirotičius 10.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 19, Willas Thomasas 12, K.C.Riversas 11.

Popieriuje „Barcelona“ ir „Zenit“ poroje turėjo būti viskas aišku – katalonai buvo pirmi reguliariame sezone, o Rusijos komanda paskutinioji įšoko į ketvirtfinalį, užėmusi aštuntą poziciją.

Vis dėlto, reguliariojo sezono mačai buvo labai atkaklūs. Pirmąjį tarpusavio mačą laimėjo „Zenit“ 74:70, o atsakomosiose rungtynėse pergalę tokiu pačiu skirtumu iškovojo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 85:81.