Šaras išvengė košmaro: „Barcelona“ prieš „Zenit“ sveiką kailį išnešė tik po pratęsimo

Šarūnas Jasikevičius ir jo treniruojama „Barcelona“ gali atsikvėpti lengviau. Penktadienį katalonai savo aikštėje po pratęsimo 81:78 (13:16, 25:13, 10:19, 18:18, 15:12) palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkus ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Š.Jasikevičius.<br>ZUMMAPRESS/Scanpix nuotr.

2021-04-23 21:59, atnaujinta 2021-04-24 08:49

Jau nuo pat dvikovos pradžios buvo galima matyti, kad komandos įsivels į gynybinį žaidimą. Abiejų ekipų krepšininkams buvo daug vargo puolime, o po pirmųjų dešimties minučių 16:13 priekyje buvo Sankt Peterburgo „Zenit“.

Antrojo ketvirčio pradžioje Xavi Pascualio auklėtiniai ir toliau išliko priekyje, tačiau Brandono Davieso į priekį vedama „Barcelona“ spurtavo 12:0 ir įgijo dviženklį pranašumą. Prieš ketvirčio pabaigą deficitą sušvelninę svečiai atsiliko 29:38.

Antroje dvikovos dalyje „Zenit“ neketino kapituliuoti. Šaltakraujiškai žaidusi Sankt Peterburgo ekipa vis labiau artėjo prie savo varžovų ir po trijų kėlinių švieslentėje jau degė lygūs skaičiai – 48:48.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje ir toliau virė atkali kova. Įpusėjus ketvirčiui „Barcelona“ turėjo vos trijų taškų pranašumą – 59:56.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes aikštelės šeimininkai buvo priekyje 63:58, tačiau Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, o kitą ataką sėkmingai sužaidęs T.Blackas vėl priartino „Zenit“ prie katalonų – 62:65.

Likus žaisti 1 min. 26 sek. abu baudos metimus įmetė W.Thomasas (64:66), o likus žaisti 40 sek. Kevinas Pangosas išlygino rezultatą 66:66.

Svarbiausia „Barcelona“ ataka buvo patikėta Nikola Mirotičiui, tačiau jo metimas skriejo pro šalį. Kitoje aikštelės pusėje K.Pangosas taip pat bandė išplėšti pergalę, tačiau jis taip pat krepšį atakavo nesėkmingai ir komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimą kiek sėkmingiau pradėjo „Zenit“ ir įpusėjus papildomam kėliniui Rusijos klubas buvo priekyje 72:69. Likus žaisti 38 sek. iki pratęsimo pabaigos B.Daviesas baudos metimu primą kartą pratęsimo metu išvedė katalonus į priekį 77:76.

Kitoje atakoje „Zenit“ prarado kamuolį, o klaidą išprovokavęs A.Hanga likus žaisti 13 sek. padidino „Barcelona“ pranašumą – 79:76.

Likus žaisti 12 sek. K.Pangosas pataikė baudų metimus – 79:78. Tą patį likus žaisti 9 sek. padarė ir Cory Higginsas – 81:78.

Paskutinę „Zenit“ ataką K.Pangosas prarado kamuolį ir pergalę po atkaklios kovos šventė serijos rezultatą išlyginusi „Barcelona“.

Šioje dvikovoje „Zenit“ vertėsi be Mateuszo Ponitkos ir Artūro Gudaičio. Juos iš rikiuotės išmušė anksčiau patirtos traumos.

Pirmąją serijos dvikovą 74:72 laimėjo Rusijos klubas. Trečiosios serijos iki trijų pergalių rungtynės Sankt Peterburge vyks trečiadienį.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 21, Cory Higginsas 15, Kyle'as Kuricas 9.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 23, Willas Thomasas 17, Austinas Hollinsas 12.