„Zenit“ įveikusi „Barcelona“ – per žingsnį nuo Eurolygos finalinio ketverto

Šarūnas Jasikevičius kartu su „Barcelona“ atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto. Ispanai trečiadienį Sankt Peterburge pranoko vietos „Zenit“ 78:70 (16:16, 18:17, 21:18, 23:19) ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių įsiveržė 2-1.

„Zenit“ įveikusi „Barcelona“ – per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto.<br>ZUMA Press, Inc./Scanpix nuotr.
 Eurolygos dvikova pilnoje Sankt Peterburgo arenoje: „Zenit“ – „Barcelona“.<br>SIPA/Scanpix nuotr.
 Eurolygos dvikova pilnoje Sankt Peterburgo arenoje: „Zenit“ – „Barcelona“.<br>Zumapress/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 28, 2021, 7:50 PM, atnaujinta Apr 28, 2021, 10:45 PM

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Ispanijos (4:0), kurių gynyba sukaustė šeimininkus. Pastarieji pirmuosius taškus pelnė tik ketivrtąją kėlinio minutę, kai tolimu metimu pasižymėjo K.C.Riversas.

Kaip jau įprsata šiai serijai, pirmasis kėlinys baigėsi nerezultatyviomis lygiosiomis – 16:16. Antrajame kėlinyje šeimininkai pradėjo tolti, tačiau „Barcelona“ greitai perėmė iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką žengė turėdama taško persvarą – 34:33.

Trečiojo kėlinio metu „Barcelona“ ėmė bėgti į priekį, Š.Jasikevičiaus auklėtiniai spėjo susikrauti ir 10 taškų persvarą 52:42. Tiesa, du tolimi Billy Barono metimai leido šeimininkams sugrįžti į rungtynes – 54:55.

Ketvirtojo kėlinio metu „Barcelona“ net keletą kartų turėjo progą pabėgti, tačiau net ir po varžovų techninių pražangų ispanai nesugebėjo įgyti solidžios persvaros 68:62. Vis dėlto visų rungtynių metu siautėjęs Brandonas Daviesas netylėjo ir lemiamu metu. Po buvusio žalgiriečio taškų ispanų pranašumas išaugo iki 8 taškų 74:66.

Šeimininkams buvo likusi tik minutė, tačiau jau kitoje atakoje B.Barono metimas nesiekė lanko, o „Barcelona“ baudų metimais galutinai įtvirtino pergalę.

Šiame mače įspūdingą pasirodymą surengė B.Daviesas, kuris pelnė 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, ir surinko 28 naudingumo balus.

Ketvirtasis ekipų susitikimas vyks penktadienį taip pat Rusijoje.

„Zenit“: Billy Baronas 19, Alexas Poythressas 14, Kevinas Pangosas (6 rez. perd., 6 kld.), Willas Thomasas po 10, K.C. Riversas, Tarikas Blackas po 8.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 22 (7/12 dvit., 2/2 trit., 8 atk. kam., 2 blok., 28 naud.), Cory Higginsas 16, Kyle'as Kuričius 13 (3/4 trit.), Nikola Mirotičius 11, Nickas Calathes 7 (6 rez. perd.).