„Barcelona“ vargai: puolime dingę Šaro auklėtiniai kapituliavo Sankt Peterburge Prireiks lemiamų rungtynių

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ patyrė itin skaudų smūgį Eurolygos atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio rungtynėse. Penktadienį Katalonijos klubas išvykoje 61:74 (13:25, 13:11, 22:12, 23:16) turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkų pranašumą.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai patyrė pralaimėjimą Rusijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2021-04-30 19:57, atnaujinta 2021-04-30 23:57

Po šios Xavi Pascualio auklėtinių pergalės „Zenit“ išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 2:2.

Be Mateuszo Ponitkos ir Artūro Gudaičio rungtyniavusi „Zenit“ į priekį išsiveržė nuo pat akistatos pradžios. Puolime strigusi „Barcelona“ per pirmąjį ketvirtį sukrapštė vos 13 taškų ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko – 13:25.

Vaizdas nesikeitė ir antrajame ketvirtyje. Puolime sukaustyti katalonai vieną po kito pro šalį metė savo metimus, tuo tarpu „Zenit“ taip pat sumažino savo apsukas prie varžovų krepšio. Į ilgąją pertrauką Rusijos klubas išėjo pirmaudamas – 36:26.

Auklėtinių mentalitetu nusivylęs Šaras rūbinėje neįkvėpė savo žaidėjų – trečiajame ketvirtyje aikštelės šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą ir ketvirčio pabaigoje susikrovė triuškinantį pranašumą – 58:38.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ bandė kibti į atlapus savo varžovams ir buvo sumažinę deficitą iki 11 taškų – 69:58, tačiau aikštelės šeimininkai išlaikė dviženklį pranašumą iki pat akistatos pabaigos.

Tai buvo pačios nerezultatyviausios Š.Jasikevičiaus treniruojamos komandos rungtynės šiame sezone.

Pirmosios šių komandų serijos rungtynes Katalonijoje 76:74 laimėjo „Zenit“, antrajame mūšyje po pratęsimo 81:78 triumfavo „Barcelona“, trečiadienį vykusioje trečiojoje dvikovoje ir vėl pranašesni buvo Šaro auklėtiniai (78:70), tačiau penktadienį rankas į viršų po finalinės rungtynių sirenos kėlė X.Pascualio kariauna.

Lemiamos penktosios serijos rungtynės Barselonoje bus žaidžiamos penktadienį.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 22, Alexas Poythressas 12, Austinas Hollinsas ir Tarikas Blackas po 11.

„Barcelona“: Nickas Calathes 19, Cory Higginsas 13, Kyle'as Kuricas 8, Nikola Mirotičius 7.