Šaras triumfuoja: „Barcelona“ išvengė fiasko – nokautavo „Zenit“ ir keliauja į Eurolygos finalus

Eurolygoje antradienio vakarą paaiškėjo viso keturi finalinio ketverto dalyviai, kurie kovos lemiamų varžybų sostinėje Kelne. Vienas įspūdingiausių mačų vyko Barselonoje, kur vietos ekipa, vadovaujama Šarūno Jasikevičiaus, siekė išvengti fiasko ir įveikti vos aštuntą vietą reguliariame sezone iškovojusį Rusijos Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą. Ir tai katalonams pavyko: maksimaliai atsakingai žaidusi „Barcelona“ pirmąkart serijoje sužaidė visu pajėgumu ir nugalėjo svečius 79:53 (23:14, 20:16, 22:18, 22:14) ir triumfavo bendru rezultatu 3:2.

Šarūnas Jasikevičius<br> ZP/Scanpix.com nuotr.
Šarūnas Jasikevičius
 Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Barcelona“ prieš „Zenit“.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2021-05-04 21:39, atnaujinta 2021-05-05 07:48

Į geležinius gniaužtus varžovus surakinusi „Barcelona“ oponentams leido pirmauti tik mačo pradžioje, o po to tik didino persvarą ir trečiame kėlinyje po Kyle'o Kurico tritaškio pirmavo 23 taškų skirtumu – 57:34.

Sėkmingai pasirodė akistatoje ir 40-metis veteranas Pau Gasolis, kuriam Šaras leido žaisti 17 minučių, per kurias jis pelnė 7 taškus. Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje katalonai grumsis su Milano „Olimpia“ atstovais.

Jau mačo pradžioje „Zenit“ pirmavo 9:6, tačiau Pau Gasolis persvėrė rezultatą 11:9.

Vis labiau savo sąlygas diktavusi „Barcelona“ pradžioje atitrūko iki 19:11, o po pirmojo kėlinio pirmavo 23:14.

Antrame ketvirtyje skirtumas po dar dviejų P.Gasolio taškų paaugo iki 16 taškų – 36:30, o po 20 minučių šeimininkai buvo priekyje 43:30.

Trečiame kėlinyje vaizdas nesikeitė ir visas sąlygas diktavo Šaro kariauna bei pirmavo net 51:34, o po K.Kurico metimo skirtumas tapo triuškinantis – 57:34.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumas, nors Rusijos ekipa ir bandė mažinti skirtumą iki 44:62, tačiau greitai jis vėl padidėjo iki 69:46.

„Barcelona“: Cory Higginsas 15 (5 klaidos), Nickas Calathesas 12 (5 rez. perd.), Brandonas Daviesas (8 atk. kam.) ir Kyle‘as Kuricas (3/5 tritaškių) po 11, Adamas Hanga, Leandro Bolmaro, Pau Gasolis ir Nikola Mirotičius po 7.

„Zenit“: Alexas Poythressas 11 (5/11 dvitaškių), Billy Baronas 9 (2/7 tritaškių), Willas Thomasas ir Kevinas Pangosas (10 rez. perd., 2/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių) po 7.

Pirmąją vietą reguliariame sezone iškovojusi „Barcelona“ buvo aiški poros favoritė, nes kovoti turėjo su aštuntą vietą tik paskutiniame ture sugebėjusią iškovoti Artūro Gudaičio atstovaujama „Zenit“.

Bet viskas apsivertė aukštyn kojomis ir „Barcelona“ bandė išvengti fiasko.

Katalonai pirmąją ketvirtfinalio serijos dvikovą namie nusileido 74:76, po to iškovojo pergalę 81:78, nuvykę į Rusiją iškart laimėjo 78:70, tačiau ketvirtoje akistatoje krito 61:74.

Dvikovą dėl traumos ir praleido „Zenit“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis.