Eurolyga turės naujus čempionus: į turnyro finalą pirmoji žengė „Anadolu Efes“ ekipa Išbarstė triuškinantį pranašumą

Pirmąja Eurolygos finale tapo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa. Turkijos klubas penktadienį vykusiame turnyro pusfinalyje 89:86 (25:15, 24:22, 22:18, 18:31) pranoko titulą gynusius Maskvos CSKA krepšininkus.

Eurolygos pusfinalyje vyko tikra drama.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

May 28, 2021, 6:46 PM, atnaujinta May 28, 2021, 9:53 PM

Dvikovos pradžioje varžovus gynybos spąstuose surakinę Ergino Atamano auklėtiniai dar pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą.

Tritaškių lietumi prapliupęs Turkijos klubas per pirmąsias dešimt žaidimo minučių pataikė net 5 tolimus metimus ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:15.

Antrajame kėlinyje CSKA pavyko prajudinti ledus puolime, tačiau problemos ginantis neleido sumažinti turimo deficito, kurį „Anadolu Efes“ vienu metu padidino iki 16 taškų – 49:33.

Ketvirtį dvejomis sėkmingomis atakomis užbaigę raudonarmiečiai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 37:49.

CSKA per pirmąją dvikovos dalį atliko vos 4 rezultatyvius perdavimus.

Trečiajame kėlinyje Stambulo klubas nemažino apsukų – 11:2 ketvirtį pradėjusi „Anadolu Efes“ ėmė triuškinti savo varžovus – 60:39.

Priartėti Dimitrio Itoudžio kariaunai nepavyko ir ketvirčio eigoje. Tik paskutinėmis trečiojo kėlinuko sekundėmis sukrutusi CSKA prieš lemiamą dvikovos atkarpą turėjo 16 taškų deficitą – 55:71.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkminga Rusijos ekipos atkarpa – du tolimus metimus iš eilės pataikę maskviečiai sumažino savo atsilikimą iki 10 taškų – 61:71.

Labiau priartėti prie savęs įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Anadolu Efes“ prie savo varžovų neleido – 79:67.

Ketvirčiui persivertus per pusiaują CSKA vėl stojo į šturmą – likus žaisti 3 minutes V.Micičius gavo 5 asmeninę pražangą, o W.Clyburnas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 80:83.

Likus žaisti 1 minutę Nikita Kurbanovas sumažino atsilikimą iki minimumo – 86:87.

Nuo varžovų atakos apsigynusi CSKA turėjo progą persverti rezultatą, tačiau du kartus prametė iš toli. Likus žaisti 7,8 sek. Sh.Larkinas baudų metimu padidino „Anadolu Efes“ pranašumą 88:86.

Paskutinės atakos galimybę turėjo Maskvos CSKA, tačiau W.Clyburno tritaškis skriejo pro šalį. Sh.Larkinas pataikė baudos metimą ir Stambulo klubas nukarunavo Eurolygos čempionus.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 25, Sertačas Šanli 19, Rodrigue’as Beaubois, Shane'as Larkinas 11.

CSKA: Willas Clyburnas 26, Danielis Hackettas 17, Gabrielis Lundbergas 15, Tornikė Shengelia 10.

Antrajame Eurolygos pusfinalyje susigrums Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (Katalonija) ir Milano „Olimpia“ (Italija). Dvikovos pradžia 22 val. Lietuvos laiku.