Po dramatiškos „El Clasico“ kovos „Real“ tapo Eurolygos jaunimo turnyro čempionais

Sekmadienį Madrido „Real“ po dramatiškos kovos per pratęsimą 81:78 (17:17, 21:14, 22:25, 13:17, 8:5) nugalėjo „Barcelona“ ir tapo Eurolygos jaunimo turnyro čempionais (iki 18 m.).

Madrido „Real“ jaunimo komanda.<br>Euroleague.com nuotr.

2021-06-06 14:59, atnaujinta 2021-06-06 15:02

Karališkasis klubas šį titulą iškovojo jau antrą kartą iš eilės ir trečią kartą iš viso (2015 m., 2019 m., 2021 m.).

Rezultatyviausi „Real“ jaunimo gretose žaidė bulgaras Konstantinas Kostadinovas. 2003 m. gimęs jaunuolis per 38 min. pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. K.Kostadinovas su Madrido klubu titulą į viršų kėlė ir praėjusiais metais.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo 2004 m. gimęs aukštaūgiams Eli Ndiaye. Ispanas finale įmetė 17 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 5 kamuolius.

Katalonijos jaunuolių gretose labiausiai išsiskyrė 17-metis Michael Caicedo įmetęs 25 taškus, atkovojęs 11 kamuolių bei perėmęs 4 kamuoliu bei gynėjas iš Meksikos Gaelis Bonilla surinkęs 16 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirtajame kėlinyje „Real“ rezultatą išlygino likus 1,4 sek. (73:73). „Barcelona“ po minutės pertraukėlė dar spėjo surengti ataką, tačiau M.Caicedo įmušti kamuolio iš po krepšio nepavyko. Pratęsime iniciatyva perėmė Madrido klubas, kuris ir džiaugėsi pergale.

E.Ndiaye ir M.Caicedo buvo išrinkti ir į simbolinę turnyro komandą. Taip pat į ją pateko Kymany Hounsou iš ASVEL klubo, Nikola Djurišičius iš „Mega“ komandos bei Jamesas Nnaji iš „Barcelona“.