M. Echodas apkaltino buvusį agentą bei perspėja žaidėjus: „Būkite budrūs ir atsargūs“

Praėjusią savaitę Vilniaus „Ryto“ ekipą palikęs vidurio puolėjas Martynas Echodas atostogas pasitinka su papildomais rūpesčiais.

Martynas Echodas<br>V.Skaraičio nuotr.
Martynas Echodas<br>V.Skaraičio nuotr.
Martynas Echodas<br>T.Bauro nuotr.
Martynas Echodas<br>T.Bauro nuotr.
M.Echodas.<br>LKL/BNS nuotr.
M.Echodas.<br>LKL/BNS nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 17, 2021, 2:50 PM, atnaujinta Jun 17, 2021, 2:52 PM

Ketvirtadienį krepšininkas savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame teigia, kad jis gavo Krepšinio arbitražo teismo (BAT) pranešimą, kuriame jo buvęs agentas Šarūnas Broga žaidėjui iškėlė ieškinį dėl sutarties nutraukimo.

Buvęs sostinės klubo žaidėjas teigė, kad jis nusprendė pasinaudoti galimybe teisėtai nutraukti sutartį, tačiau jo buvęs agentas ėmė krepšininkui grasinti teismais bei reikalauti atlyginti patirtas išlaidas.

M.Echodas taip pat pridūrė, kad Š.Brogos advokatas yra Lietuvos profesionalių krepšininkų asociacijos partneris.

Krepšininkas kreipėsi į sporto bendruomenę ir perspėjo dėl bendradarbiavimo su šiuo krepšinio agentu.

„Rašau šį „post’ą“ norėdamas pasidalinti labai karčia patirtimi su dabar jau buvusiu savo agentu Šarūnu Broga. Pasirašyti sutartį su juo buvau viliojamas dar gerokai iki pilnametystės – man buvo daug žadama, dovanojami įvairūs daiktai ir t.t.

Man tapus pilnamečiu, pasirašėme jo paties paruoštą atstovavimo sutarties variantą, kuris, kaip dabar tapo aišku, buvo paruoštas išskirtinai agentūros naudai.

Akivaizdu, kad tuo metu, tikriausiai dėl savo jauno amžiaus ir naivumo, pasirašydamas sutartį net nenutuokiau, kad tapsiu situacijos įkaitu ir, kad „išėjimas“ iš tokių bendradarbiavimo santykių bus ypatingai sudėtingas.

Po sutarties pasirašymo su šiuo krepšinio agentu dirbome ne vienerius metus, tačiau atėjo laikas, kuomet jo kaip agento darbas manęs visiškai nebetenkino ir mūsų bendravimas tapo nebeįmanomu.

Tuo metu iki „lango“ nutraukti agentinę sutartį dar buvo likę daugiau nei metai, todėl informavau ir įspėjau Šarūną, kad kai tik turėsiu galimybę teisėtai nutraukti sutartį, nedelsiant pasinaudosiu savo teise ir nutrauksiu atstovavimo sutartį. Paprašiau jo daugiau manęs netrukdyti ir leisti susikoncentruoti į krepšinį. Taigi, visą tą laiką po mano informavimo, jog esant galimybei nutrauksiu sutartį, iki pat sutarties nutraukimo (apytiksliai beveik pusantrų metų), jam visiškai nereikėjo dirbti atstovaujant mane, tačiau už visą tą laikotarpį agentiniai mokesčiai jam buvo sumokėti pilnai.

Dar iki oficialaus sutarties nutraukimo sekė Šarūno laiškai su prašymais gerai pagalvoti dėl savo sprendimo, o po to, man teisėtai nutraukus sutartį, prasidėjo jo advokato grasinimai teismais ir reikalavimai atlyginti patirtas išlaidas. Šioje vietoje įdomu tai, kad Šarūno advokatas yra Lietuvos profesionalių krepšininkų asociacijos partneris, kuris, mano nuomone, turėtų būti suinteresuotas, kad tokios nesąžiningos sutartys absoliučiai neegzistuotų, o ne tokių sutarčių pagrindu atakuotų krepšininkus.

Vis tik, šis mano išstojimas ne apie tai ir tęsiant pagrindinę temą – agentas, kuris už mano atstovavimą uždirbo dešimtis tūkstančių eurų, pradėjo reikalauti atlyginti jo patirtas išlaidas, kurios, lyginant su tuo ką jis uždirbo atstovaujant mane, yra daug kartų mažesnės. Tarp jo reikalavimų yra ir visiškai absurdiškų prašymų atlyginti net sumas už dovanas švenčių progomis, arba, pavyzdžiui – reikalavimai atlyginti bilietus į krepšinio rungtynes.

Siekdamas išvengti teisminių procesų, net ir absoliučiai nesutikdamas su tokia jo pozicija, stengiausi surasti taikų šio ginčo sprendimo būdą ir geranoriškai siūliausi atlyginti atitinkamą sumą išlaidoms padengti. Vis tik, Šarūnas toliau laikėsi savo ciniškų reikalavimų, kurie gerokai viršijo protingą sumą. Deja, bet taikiai susitarti nepavyko ir praėjusią savaitę gavau pranešimą iš Krepšinio arbitražo teismo (BAT), kad mano buvęs agentas, remdamasis paties gudriai paruošta sutartimi, pareiškė ieškinį.

Kaip baigsis minėtas arbitražo procesas nėra taip svarbu, kaip mano noras informuoti savo kolegas krepšininkus. Noriu, kad prieš pradedant dirbti su minėtu agentu žinotumėt, jog vėliau, nusprendus pakeisti atstovą ir teisėtai nutraukus sutartį su agentu Šarūnu Broga, jūsų, tikėtina, lauks reikalavimai susimokėti jo neva tai patirtas investicijas ir išlaidas.

Būkite itin budrūs ir atsargūs su šiuo agentu, nepasirašinėkite sutarčių nesuprasdami jų turinio ir nepasitarę su teisininkais. Žinant Šarūną, spėčiau, kad jis visą tai daro ne dėl pinigų, o, tikėtina, galimai įžeistas ir vedinas keršto, jog kažkas paprasčiausiai nebenorėjo tęsti bendradarbiavimo su juo“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė krepšininkas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.