NBA veteranas Chrisas Paulas gerokai pasistengė – „Suns“ NBA finalą pradėjo pergale

Antradienį startavo startavo sunkiai prognozuojama NBA finalo serija tarp „Phoenix Suns“ ir „Milwaukee Bucks“ klubų, o serijoje iki keturių laimėjimų pirmąjį žingsnį žengė namie kovoję „Suns“ krepšininkai 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29). Sėkmę Fyniksui lėmė puikus veterano 36-erių Chriso Paulo žaidimas – jis pelnė 32 taškus.

Chrisas Paulas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 7, 2021, 7:00 AM, atnaujinta Jul 7, 2021, 7:07 AM

„Bucks“ po 50 metų pertraukos siekia susigrąžinti NBA trofėjų, o „Suns“ apskritai nė karto per savo 53-ejų metų klubo istoriją neturėjo NBA aukso žiedų, nors tris kartus žaidė finaluose.

Maža to: klubai savo sudėtyse neturi nė vieno NBA čempiono ir tik vienintelis „Suns“ narys Jae Crowderis praėjusiame burbulo sezone yra žaidęs finalo serijoje.

„Bucks“ medikai padarė viską, kad klubas lemiamiems mačams sulauktų savo lyderio Giannio Antetokounmpo. Jis Rytų konferencijos finalo metu patyrė kelio traumą ir nerungtyniavo paskutinėse dvejose „Bucks“ rungtynėse.

Dukart naudingiausiu NBA žaidėju pripažintas krepšininkas šiame sezone vidutiniškai per rungtynes metė po 28,2 taško, atkovojo po 11,3 kamuolio ir atliko po 5,7 rezultatyvaus perdavimo.

Šįkart Graikijos pasą turintis krepšininkas pelnė 20 taškų.

Šeimininkai jau nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir jau trečiame kėlinyje pirmavo 20 taškų skirtumu – 90:70.

Tuomet „Bucks“ atsibudo ir jau ketvirtame kėlinyje priartėjo 92:101. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Ch.Paulas, kuris panaikino intrigą – 113:99.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo pirmą kartą per savo 16 metų karjerą NBA finale žaidęs Ch.Paulas.

Įžaidėjas per 36 minutes pelnė 32 taškus (8/12 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 4 ir perėmė kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus suklydo.

Jis tapo vos trečiuoju 36 metų sulaukusiu žaidėju, kuriam pavyko finale įmesti daugiau kaip 30 taškų. Anksčiau tai darė Kareemas Abdul-Jabbaras ir Timas Duncanas.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 29 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5/12 tritaškių), Giannis Antetokounmpo 20 (17 atk. kam., 4 rez. perd.), Brookas Lopezas 17 (6 atk. kam., 3/5 tritaškių), Jrue Holiday‘us 10 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 4/14 metimų), Patas Connaughtonas 8.

„Suns“: Chrisas Paulas 32 (9 rez. perd., 4/7 tritaškių), Devinas Bookeris 27 (6 rez. perd., 1/8 tritaškių), DeAndre Aytonas 22 (19 atk. kam., 8/10 dvitaškių), Mikalas Bridgesas 14, Cameronas Johnsonas ir Cameronas Payne‘as po 10.