Be medalių: lietuviai krito pasaulio jaunimo krepšinio čempionato ketvirtfinalyje

Gedimino Petrausko treniruojama Lietuvos krepšinio jaunimo iki 19 metų rinktinė pralaimėjo pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Lietuviai pralaimėjo ketvirtfinalyje.<br>LKF nuotr.
Lietuviai pralaimėjo ketvirtfinalyje.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 9, 2021, 2:57 PM, atnaujinta Oct 6, 2021, 11:27 AM

Lietuviai penktadienį vykusioje dvikovoje po pratęsimo 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15) nusileido Prancūzijos rinktinei.

Lietuvaičiai rungtynes pradėjo kiek aktyvesniu žaidimu. Į priekį Lietuvos rinktinę tempę Ąžuolas Tubelis ir Dominykas Stenionis prisidėjo, kad G.Petrausko kariauna po pirmųjų dešimties minučių pirmautų 21:15.

Antrasis ketvirtis lietuviams nebuvo toks sėkmingas.

Pirmoje kėlinio pusėje Lietuvos rinktinė sunkiai rinko taškus, o prancūzams buvo pavykę persverti rezultatą. Vis dėlto kiek sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę lietuvaičiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 35:33.

Trečiajame kėlinyje rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė prancūzai. Sėkmingai kėlinį pradėjusi Prancūzijos rinktinė pirmavo viso ketvirčio metu. Prieš lemiamą kėlinį G.Petrausko auklėtiniai turėjo dviejų taškų deficitą 51:53.

Ketvirtajame kėlinyje vėl smogė lietuviai.

9:2 ketvirtį pradėjusi Lietuvos rinktinė po pirmųjų trijų kėlinio minučių turėjo penkių taškų pranašumą – 60:55, tačiau Prancūzijos rinktinė netrukus išlygino skaičius švieslentėje – 62:62.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje vyko tikras nervų karas – likus žaisti 2 minutes iki ketvirčio pabaigos rezultatas buvo lygus 66:66.

Itin svarbų smūgį prancūzams sudavė M.Rubštavičius. Po jo tolimo metimo lietuviai išsiveržė į priekį 69:66, tačiau prasidėjus paskutinei kėlinio minutei prancūzai taip pat atsakė tritaškiu – 69:69.

Paskutiniąją ketvirtojo kėlinio minutę komandos apsikeitė klaidomis, o paskutinės atakos galimybę turėjo prancūzai, o jų metimas buvo taiklus, tačiau teisėjai jo neįskaitė ir komandos keliavo į pratęsimą.

Vis dėlto pratęsimo metu daugiau jėgų sukaupę prancūzai žaidė solidžiau ir žengė į pusfinalį.

Šią dvikovą gyvai Rygoje stebėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 19, Dominykas Stenionis ir Mantas Rubštavičius po 14.

Prancūzija: Matthew Strazelis 23, Victoras Wembanyama 20, Lucas Ugolinas 11.

„Nauja diena“: ar jau aiškūs „Eurovizijos“ favoritai?