Net 42 pelnyti G. Antetokounmpo taškai neišgelbėjo „Bucks“ – „Suns“ finale turi jau dvigubą persvarą

Antrosiose NBA finalo serijos rungtynėse „Milwaukee Bucks“ superžvaigždė Giannis Antetokounmpo darė viską, kad sugrąžintų serijoje lygybę, tačiau Devinas Bookeris su „Phoenix Suns“ vis tiek iškasė svečiams antrąją duobę. D.Bookerio ir Chriso Paulo pastangomis namie žaidę „Suns“ palaužė Milvokio atstovus 118:108 (26:29, 30:16, 32:33, 30:30) ir serijoje jau pirmauja 2:0. Dabar NBA finalas keliasi į „Bucks“ aikštę ir trečioji akistata bus žaidžiama sekmadienį.

Giannis Antetokounmpo ir Chrisas Paulas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 9, 2021, 7:03 AM, atnaujinta Jul 9, 2021, 7:34 AM

„Bucks“ vedlys G.Antetokounmpo šioje dvikovoje surinko 42 taškus, tačiau į jo išsišokimą sugebėjo atsakyti „Suns“ tandemas D.Bookeris ir Ch.Paulas atitinkamai pelnė po 31 ir 23 taškus.

Kur kas sėkmingiau akistatą pradėję svečiai pirmavo, tačiau ta persvara nebuvo įspūdinga – 29:26, nes „Suns“ sugebėjo per pirmąsias 12 minučių įsūdė net 8 tritaškius, o iš viso per mačą pataikė jų 20-mt.

Lemiamas tapo antrasis kėlinys, per kurį šeimininkai atitrūko ir po Mikalo Bridgeso 13 taškų „Suns“ pirmavo 56:45.

Po pertraukos prabilo G.Antetokounmpo, kuris pelnė 20 iš 33 savo komandos taškų. Tai yra daugiausiai per vieną kėlinį pelnytų taškų per šias finalo serijos rungtynes.

Toks pasirodymas per vieną kėlinį – rezultatyviausias nuo 1993 metų, kada Michaelas Jordanas į „Suns“ krepšį per ketvirtį primėtė 22 taškus.

Vis dėlto „Bucks“ lyderio pastangos nebuvo itin sėkmingos – jis tik sumažino atsilikimą iki 5 taškų, o po vieno iš trečiame kėlinyje blokuotų metimų ir ne itin gero nusileidimo žaidėjas atsisėdo 58 sek. pailsėti ir skirtumas ir vėl pašoko iki 10 taškų. Įpusėjus ketvirtam ketvirčiui „Suns“ buvo priekyje 103:90.

Trečiasis kėlinys buvo pažymėtas ir nemaloniu incidentu – vos aštuonias minutes sužaidęs Torrey Craigas susižeidė kelį, aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų ir vėliau ant parketo negrįžo. Jo laukia išsamesni tyrimai.

G.Antetokounmpo per 40 minučių pelnė 42 taškus: sumetė 14 iš 17 dvitaškių, 1 iš 5 tritaškių ir 11 iš 18 baudų, atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus.

Tai jo rekordas atkrintamosiose kovose: prieš tai jis 2019-siais buvo įmetęs į Detroito krepšį 41 tašką.

Nuo tritaškio linijos svečius žudęs D.Bookeris surinko 31 tašką (5/13 dvi., 7/12 trit.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

Chriso Paulo sąskaitoje – 23 taškai.

„Suns“: Devinas Bookeris 31 (5/13 dvit., 7/12 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Mikalas Bridgesas 27 (5/6 dvit., 3/9 trit., 8/8 baud., 7 atk. kam., 27 naud.), Chrisas Paulas 23 (7/15 dvit., 3/5 trit., 8 rez. perd.), Jae Crowderis 11 (3/5 trit., 10 atk. kam.), Deandre Aytonas 10 (11 atk.kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 42 (14/17 dvit., 1/5 trit., 11/18 baud., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blok., 42 naud.), Jrue Holiday 17 (6/18 dvit., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Pat Connaughtonas 14, Khrisas Middletonas 11.