Naujasis NBA karalius: įspūdingai žaidęs G. Antetokounmpo atvedė „Bucks“ į čempionų sostą

Įspūdingai žaidęs Giannis Antetokounmpo įsirašė į NBA ir „Milwaukee Bucks“ istoriją. Graikas pelnė pussšimtį taškų, jo vedama komanda naktį iš antradienio į trečiadienį namie 105:98 (29:16, 13:31, 35:30, 28:21) palaužė „Phoenix Suns“ ekipą ir laimėjo NBA superfinalo seriją 4:2.

G.Antetokounmpo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.<br> AP/Scanpix nuotr.
„Milwaukee Bucks“ klubas antrąkart tapo NBA čempionu.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 G.Antetokounmpo lemiamose rungtynėse žaidė fantastiškai.<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

2021-07-21 06:42, atnaujinta 2021-07-21 08:26

26-erių graiko vedama Milvokio komanda tapo NBA čempione antrą kartą ir padarė tai lygiai po 50 metų.

Lemiamose rungtynėse G.Antetokounmpo pelnė 50 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Po paskutinių rungtynių G.Antetokounmpo sulaukė ir asmeninio įvertinimo – jis pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju. Per šešerias finalo rungtynes graikas rinko po 35,2 taško, 13,2 atkovoto kamuolio ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Jis tapo trečiuoju europiečiu, gavusiu šį apdovanojimą: anksčiau tai padarė prancūzas Tony Parkeris (2007 m.) ir vokietis Dirkas Nowitzki (2011 m.).

Paskutinėse sezono rungtynėse G.Antetokounmpo surinko 50 taškų per 43 minutes. Jis pataikė 15 iš 22 dvitaškių, 1 iš 3 tritaškių, 17 iš 19 baudų, atkovojo 14 kamuolių, blokavo 5 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 6 sykius suklydo.

Graikas taip pat tapo pirmuoju žaidėju NBA finalo istorijoje, kuriam pavyko pelnyti 50 taškų, atkovoti bent 10 kamuolių ir blokuoti 5 metimus.

Šiemet „Bucks“ sugebėjo įspūdingai atsitiesti finalo serijoje, kurią pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau graiko supertalento vedama komanda serijoje iškovojo keturias pergales iš eilės ir užsidėjo NBA karūną.

Pirmąsias dvejas rungtynes Finikse šeimininkai laimėjo 118:105 ir 118:108, paskui Milvokio komanda namie atsigriebė 120:100 ir 109:103, o lemtingas buvo penktasis mačas Finikse, pasibaigęs svečių pergale 123:119.

Nors „Bucks“ gerai pradėjo rungtynes, tačiau antrajame kėlinyje krito į duobę 5:23 ir po dviejų ketvirčių atsiliko 42:47.

Šeštojo mačo baigtis sprendėsi paskutiniame kėlinyje, nes po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus 77:77.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai atitrūko 6 taškais, o titulu pakvipo likus 3,5 min., kai po G.Antetokounmpo metimo rezultatas tapo 98:90.

Tačiau likus 1 min. 14 sek. komandas skyrė tik 4 taškai (100:96), bet tada Khrisas Middletonas pataikė sudėtingą dvitaškį, o po minutės pertraukėlės ir netaiklaus svečių metimo sumetė baudas – 104:96. Likus 25 sek. tritaškį prametė „Suns“ lyderis Chrisas Paulas ir svečiams nebeliko jokių vilčių.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 50 (15/22 dvitaškių, 17/19 baudų, 14 atk. kam., 5 blok.), Khrisas Middletonas 17, Bobby Portisas 16, Jrue Holiday 12 (9 atk. kam., 11 rez. perd.), Brookas Lopezas 10 (8 atk. kam.).

„Suns“: Chrisas Paulas 26 (10/17 dvitaškių), Devinas Bookeris 19 (8/15 dvitaškių, 0/7 tritaškių), Jae Crowderis 15 (13 atk. kam.), Deandre Aytonas 12, Cameronas Payne'as 10.