Nuo Atlantos olimpinių žaidynių sosto neužleidžiančios JAV krepšininkės dar kartą tapo čempionėmis

Šeštadienį JAV krepšininkų triumfą Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre sekmadienį pakartojo ir šios šalies moterų rinktinė. Amerikietės pratęsė savo dominavimą olimpiniame krepšinyje ir iškovojo aukso medalius.

JAV moterų krepšinio rinktinė septintąjį kartą iš eilės triumfavo olimpinėse žaidynėse.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 8, 2021, 8:13 AM, atnaujinta Aug 8, 2021, 8:24 AM

JAV krepšininkės finalinėje dvikovoje 90:75 (23:14, 27:25, 25:17, 15:19) nugalėjo į finalą kiek netikėtai prasibrovusias japones.

Nugalėtojų gretose suspindėjo Brittney Griner, kuri įmetė 30 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

Amerikietės olimpiniame krepšinio turnyre triumfavo jau septintąjį kartą paeiliui. JAV krepšininkės olimpinio sosto priešininkėms neužleidžia nuo pat 1996-ųjų Atlantos olimpinių žaidynių.

Tokijuje jau ketvirtuoju aukso medaliu buvo apdovanota Sylvia Fowles, trečiuoju – Tina Charles.

39-erių Diana Taurasi ir 40-metė Sue Bird šiais metais laimėjo penktuosius olimpinius aukso medalius. Jos aplenkė kitą JAV moterų krepšinio legendą Teresą Edwards, kuri 1984-2000 metais iškovojo keturis aukso ir vieną sidabro medalį.

Japonijos moterų krepšinio rinktinė laimėjo pirmuosius olimpinius medalius.

JAV rinktinė per visą olimpinę istoriją iškovojo devynis aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalį.

Kol kas amerikietės turi aktyvią net 55-erių nepralaimėtų olimpinių krepšinio rungtynių seriją.

Šeštadienį rungtynėse dėl bronzos medalių Prancūzijos krepšininkės nugalėjo Serbijos rinktinę 91:76.

Prancūzės olimpinius medalius laimėjo antrą kartą. 2012 metų Londono žaidynėse jos iškovojo sidabrą.

Per Tokijo žaidynes savo šaliai vis dar atstovavo dvi žaidėjos, olimpinėje rinktinėje rungtyniavusios prieš devynerius metus: geriausia šių laikų Prancūzijos krepšininkė 34-erių Sandrine Gruda ir komandos kapitonė 33-ejų Endene Miyem.

Prancūzėms pagaliau pavyko nutraukti lemiamų dvikovų prakeiksmą. Prancūzijos komanda šiame amžiuje net penkis kartus iš eilės pralaimėjo pasaulio pirmenybių ketvirtfinalyje, nuo 2013 metų taip pat penkis kartus iš eilės pralaimėjo Europos pirmenybių finale, o per Rio de Žaneiro žaidynes pralaimėjo rungtynes dėl trečiosios vietos. Beje, Rio de Žaneiro žaidynių mažajame finale ir šių metų Europos pirmenybių finale prancūzes įveikė Serbijos krepšininkės.