„Šiaulių“ krepšininkai pergalių seriją pratęsė Uogrėje

Pergalių seriją draugiškų rungtynių cikle pratęsė naujajam LKL sezonui besiruošianti „Šiaulių“ komanda. Šiauliečiai svečiuose įveikė Latvijos krepšinio čempionate trečiąją vietą iškovojusią Uogrės „Ogre“ ekipą 70:64 (19:14, 14:21, 13:18, 24:11) taip laimėdami trečią mačą iš eilės.

Šiauliečiai iškovojo trečiąją pergalę.<br> bcsiauliai.lt nuotr.

bcsiauliai.lt

Aug 30, 2021, 7:50 AM, atnaujinta Aug 30, 2021, 7:54 AM

Rungtynių pradžia didesnių sunkumų be traumuoto Giedriaus Staniulio žaidusiam Lietuvos klubui nežadėjo. Per pirmas šešias rungtynių minutes varžovams leidę pelnyti vos 5 taškus, šiauliečiai įgijo dviženklį pranašumą (5:16). Tačiau savo gebėjimus šaudyti iš toli ėmė demonstruoti „Ogre“ snaiperiai, iki kėlinio pabaigos pataikę tris tritaškius ir daugiau nei perpus sumažinę atsilikimą – 14:19.

Tuščios 4 minutės antrajame kėlinyje, per kurias „Šiaulių“ puolimas visiškai sustojo, žaidėjams ėmus nepataikyti net iš gerų pozicijų, leido latviams visiškai pasivyti svečius iš Lietuvos. Iki pat ilgosios pertraukos nei vienai komandai nepavyko įgyti bent kiek didesnės persvaros. Pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius, o ilsėtis krepšininkai išėjo po taiklaus tolimo šeimininkų metimo paskutinę kėlinio sekundę – 35:33.

Po pertraukos iniciatyva priklausė latviams, kurie „Šiaulių“ komandą pabandė užklupti nepasiruošusią, panaudodami aikštės gynybos sistemą. Ji šiauliečių iš vėžių neišmušė, todėl netrukus „Ogre“ ekipa vėl ėmė gintis asmeniškai ir tai darė kur kas efektyviau, priversdami šiauliečius ne sykį suklysti. Kėlinio viduryje Uogrės ekipa atitrūko 7 taškų skirtumu (46:39), kurį išlaikė iki ketvirčio pabaigos (53:46).

Paskutinį kėlinį jau šiauliečiai pademonstravo savo gebėjimus gintis. „Šiauliams“ pasivyti varžovus ir išlyginti rezultatui pakako vos poros minučių. Tačiau atitrūkti nuo varžovų neleido netaiklūs metimai. Rungtynių lūžis įvyko Martyno Varno dėka. Žaidėjas pataikė porą baudų metimų bei du tolimus metimus, tritaškį pridėjus ir Pauliui Danusevičiui, o likus žaisti porą minučių „Šiauliai-7bet“ įgijo 6 taškų pranašumą (60:66). Uogrės komandos paprašyta minutės pertaukėlė situacijos nepakeitė, pergalę iškovojo Saulės miesto krepšininkai.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Jon Elmore (5 rez. perdavimai, 4 perimti kamuoliai) ir Arminas Urbutis po 14, Martynas Varnas 13 (6 atk. kamuoliai, 4 perimti kamuoliai), Paulius Danusevičius 11 (6 atk. kamuoliai), Donatas Sabeckis 9 (4 rez. perdavimai), Isaiah Armwoodas 5 (5 rez. perdavimai), Danielis Baslykas ir Jonas Paukštė po 2. Eimantas Stankevičius, Ernestas Jonkus ir Kajus Leliukas nepasižymėjo.

Varžovų gretose iš Panevėžio „Lietkabelio“ į Latvijos klubą persikėlęs Paulius Poška pelnė 8 taškus.

Pirmosiose dvejose draugiškų rungtynių ciklo rungtynėse „Šiauliai“ įveikė Rostoko „Seawolves“ (Vokietija) 102:86 ir Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 82:66.

Kitas dvejas ikisezonines rungtynes „Šiauliai“ sužais rugsėjo 7-8 dienomis Kėdainiuose vyksiančiame krepšinio turnyre.

REPORTERIS: KT konstatavo, kad R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją