Kėdainiuose dėl R. Girskio taurės susigrums „Šiauliai“ ir „Nevėžis“

Priešsezoniniame LKL komandų turnyre Kėdainiuose dėl buvusio garsaus krepšininko ir trenerio Rimo Girskio taurės trečiadienį kovos „Šiauliai“ ir vietos „Nevėžis“, kurie antradienį laimėjo pusfinalių mačus.

Šiaulių ekipa nepralaimi kontrolinių rungtynių.<br> bcsiauliai.lt nuotr.

bcsiauliai.lt ir bcnevezis.lt

Sep 8, 2021, 7:16 AM, atnaujinta Sep 8, 2021, 7:32 AM

Šiauliečiai 90:79 (24:21, 25:22, 23:21, 18:15) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o kėdainiškiai 83:80 (22:22, 21:24, 22:18, 18:16) pranoko Jonavos „CBet“ krepšininkus.

Rungtynių startas sėkmingiau pavyko „Pieno žvaigždėms“, įgijusioms 5 taškų pranašumą – 8:3. Tačiau didesniu atstumu nutolti pasvališkiams nepavyko.

„Šiaulių“ krepšininkai netrukus išlygino rezultatą. Iki kėlinuko pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Jam baigiantis Saulės miesto ekipa dar sykį išsiveržė į priekį ir varžovams šiose rungtynėse pirmauti nebeleido.

Kito ketvirčio pradžioje „Šiauliai-7bet“ surengė nedidelį spurtą, po kurio atitrūko 7 taškų persvara – 33:26. Panašus skirtumas išsilaikė iki ilgosios pertraukos, kurią šiauliečiai pasitiko pirmaudami 49:43.

Banguotą trečią kėlinuką 5 iš eilės taškais pradėjo „Pieno žvaigždės“, sumažinusios atsilikimą iki minimumo, tačiau sėkminga atkarpa atsakė „Šiauliai“, pirmą sykį rungtynėse atitrūkę dviženkliu atstumu – 58:48.

Pasvališkiai rankų nenuleido – kėlinio viduryje komandas teskyrė tik 4 taškai (62:58), o likus žaisti 1 ketvirtį „Šiauliai-7bet“ buvo priekyje 72:64.

Antroje mačo pusėje vos tris sykius suklydusi Saulės miesto komanda kontroliavo žaidimą per paskutines 10 minučių, neleisdama varžovams priartėti. Šiauliečiai rungtynių pabaigoje buvo susikrovę ir 16 taškų pranašumą (90:74), bet „Pieno žvaigždėms“ pavyko jį šiek tiek sumažinti.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Martynas Varnas 19, Arminas Urbutis (7 atk. kamuoliai) ir Paulius Danusevičius (4 perimti kamuoliai) po 13, Eimantas Stankevičius 11, Ernestas Jonkus ir Isaiah Armwoodas po 8, Jonas Elmore‘as 7 (7 rez. perdavimai), Donatas Sabeckis 6, Jonas Paukštė 4, Danielis Baslykas 1. Kajus Leliukas aikštėje nepasirodė.

Varžovų gretose Žygimantas Skučas surinko 18, Kristapas Gluditis – 14, Karolis Guščikas – 12 taškų.

Jau sužaistose draugiškų rungtynių ciklo rungtynėse „Šiauliai“ įveikė Rostoko „Seawolves“ (Vokietija) 102:86, Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 82:66 ir Uogrės „Ogre“ 70:64.

Kitas pusfinalio rungtynes šiek tiek geriau pradėjo svečiai iš Jonavos, tačiau šeimininkai, vedini Domanto Vilio, surengė spurtą ir trumpam perėmė iniciatyvą į savo rankas. Vis tik, iki antrojo ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms, jonaviečiai ne tik išlygino rezultatą (31:31), bet ketvirčio pabaigoje rezultatą dar ir persvėrė bei prieš antrąją rungtynių dalį buvo priekyje (46:43).

Trečiajame ketvirtyje ir vėl vyko apylygė kova, tačiau turnyro šeimininkai, sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą, prieš lemiamą rungtynių dalį įgijo minimalią persvarą (65:64).

Lemiamo ketvirčio metu, daugiausiai Vytenio Čižausko bei Mato Juciko pastangomis, „Nevėžis“ išlaikė nedidelį pranašumą, o pačioje rungtynių pabaigoje Domantas Vilys dviem taikliais baudų metimais įtvirtino pergalę (83:80).

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai kėdainiškių komandoje rungtyniavo 20 taškų pelnęs Vytenis Čižauskas. Įžaidėjo sąskaitoje taip pat 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai. Aukštaūgio Mato Juciko sąskaitoje 14 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai. Po 13 taškų pelnė Domantas Vilys bei Darylas Doualla. Peržiūroje esančio prancūzo sąskaitoje taip pat 5 perimti kamuoliai.

Jonavos klubo gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 19 taškų surinkęs Laimonas Kisielius.

Tad Kėdainių arenoje organizuojamo turnyro finale rugsėjo 8 d. 20 val. susitiks Kėdainių „Nevėžis“ ir „Šiauliai“.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos 17 val. grumsis Pasvalio ir Jonavos ekipos.