Dviejų pratęsimų drama Alytuje: „Žalgiriui“ teko dukart gelbėtis

Kauno „Žalgirio“ (2/0) komanda toliau turi paplušėti dėl kiekvienos pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Šįkart Alytuje tik po dviejų pratęsimų dramos buvo palaužta „Dzūkijos“ (1/1) ekipa – 105:100 (26:17, 14:20, 17:14, 24:30, 14:14, 10:5).

Kauno ekipa žaidžia Alytuje.<br>BC Zalgiris Kaunas twitter nuotr.
M. Schilleris.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Sep 23, 2021, 8:48 PM, atnaujinta Sep 29, 2021, 4:57 PM

Ilgą laiką pirmavę kauniečiai iniciatyvą atidavė ketvirtojo kėlinio viduryje, kai trys tolimi šeimininkų tritaškiai leido įgyti persvarą – 75:72.

Iki ketvirčio pabaigos likus 39 sek. E.Mudiay baudų metimai išlygino rezultatą 78:78.

Dar vieną smūgį dzūkai sudavė likus 16 sek., kai Joshua Newkirk smeigė tritaškį 81:78.

Tačiau į sėkmingą šeimininkų metimą taikliu tolimu metimu atsakė Artūras Milaknis, kuris išlygino rezultatą ir lemiamą galimybę laimėti vėl atidavė Alytaus krepšininkams. Vis dėlto šeimininkai nepasinaudojo šansu, gynėjo Dylano Frye'aus metimas nepasiekė tikslo, tad komandos persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime ir vėl geriau atrodė šeimininkai, kurie likus 30 sek. iki mačo pabaigos turėjo trijų taškų persvarą 83:80. Tiesa, ją vienu baudos metimu sumažino Nielsas Giffey

Kitoje atakoje D.Frye'us pataikė dvi baudas, kurios ir vėl padidino dzūkų pranašumą 95:91. Nepaisant to, žalgiriečiai nepasidavė ir vos per 15 sek. sugebėjo dar kartą išlyginti rezultatą 95:95.

Antrojo pratęsimo metu šeimininkams akivaizdžiai trūko jėgų, tačiau šie dar bandė kabintis į rungtynes. Vis dėlto 7 E.Mudiay taškai paeiliui palaidojo visas dzūkų viltis laimėti (100:105).

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (4/6 tritaškių, 5 atk. kam.), Joshas Newkirkas 25 (4/9 tritaškių, 5 rez. perd.), Dylanas Frye‘us 16 (4/11 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 13, Aleksandras Aranitovičius 8.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (10/19 dvitaškių, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius (7 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 11, Marekas Blaževičius 9.