A. Gudaitis „Zenit“ pelnė 8 taškus, M. Kuzminskas – nė taško, tačiau Sankt Peterburgo ekipa išplėšė pergalę

Penktadienį Eurolygoje savo pirmuosius mačus žaidė dar dešimt klubų. Venoje iš penkių akistatų varžėsi du Rusijos klubai – namie kovojęs Kazanės „Uniks“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ su Artūru Gudaičiu bei Mindaugu Kuzminsku. Pergalę iškovojo jau kojas Eurolygoje du sezonus apšilęs „Zenit“, nurungęs Tatarstano klubą 70:69 (18:22, 15:11, 18:16, 20:19).

A.Gudaitis
A.Gudaitis
A.Gudaitis <br>„Zenit“ nuotr.

Oct 1, 2021, 6:53 PM, atnaujinta Oct 2, 2021, 7:20 AM

Nors favoritu laikytas Sankt Peterburgo klubas pabandė iškart diktuoti savo sąlygas, šeimininkai nesutriko ir du kėlinius komandos žengė koja kojon – ne vienam klubui nepavyko pabėgti bent 5 taškų skirtumu. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 33:33.

Tiek M.Kuzminkas, tiek ir A.Gudaitis pasirodė aikštėje, tačiau taip ir nepelnė nė taško. Tiesa, jei A.Gutaitis metė du kartus, tai M.Kuzminskas nebandė mesti, labiau kovojęs dėl atšokusių kamuolių

Net ir įpusėjus trečiam kėliniui rezultatas buvo 42:41, tačiau po to sekė Kazanės klubo spurtas 47:41, bet per kelias atakas „Zenit“ žaidėjai ne tik sumažino atsilikimą, tačiau ir persvėrė rezultatą – 49:47.

Prieš lemiamą kėlinį Sankt Peterburgo ekipa pirmavo 51:49, o po Billy Barono tritaškio išsiveržė į priekį 54:49.

Nesustodamas „Zenit“ pradėjo didinti persvarą ir sugebėjo atitrūkti ir 9 taškų skirtumu – 63:54, o likus grumtis 3 min. 30 sek – 66:54.

Tiesa, paskutinę minutę „Uniks“ sumažino atsilikimą iki 67:70, o likus grumtis 10 sek. – net 69:70.

Tačiau „Zenit“ sugebėjo išlaikyti taško skirtumą ir šventė pergalę.

A.Gudaitis nugalėtojams per 23 minutes pelnė 8 taškus (4/6 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 11 naudingumo balų.

M.Kuzminskas aikštėje praleido tik beveik penkias minutės ir krepšio neatakavo, atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo pražangą bei surinko 2 naudingumo balus.

„Uniks“: Isaiah Canaanas 18 (4/8 trit.), Mario Hezonja 14, Johnas Brownas 10.

„Zenit“: Conneris Frankampas 18 (7/7 baudų), Billy Baronas 17 (4/8 trit.), Jordanas Loydas 10 (5 atk. kam.), Artūras Gudaitis 8 (4 atk. kam.).

Praėjusiame sezone vos per plauką iš finalo ketverto „Barcelona“ ekipa su Šarūnu Jasikevičiumi neišstūmusi „Zenit“ komanda yra laikoma vienu iš pretendentu turnyre užimti vieną iš vietų, kuri garantuotų ir vėl teisę kautis atkrintamosiose akistatose.

Tuo tarpu „Uniks“ ekipa į Eurolygą sugrįžo po ketverių metų pertraukos, iškovojusi C lygos licenciją – ji tapo Europos taurės finalo dalyve.