Eurolygos lietuviai: netikėtas A. Milaknio prabudimas, M. Blaževičiaus aistra ir rinktinės senbuvių nuliai

Artūras Milaknis ketvirtajame Eurolygos ture surengė nedidelę tritaškių liūtį, tačiau veterano taiklūs metimai nepadėjo Kauno „Žalgiriui“ nutraukti nesėkmių virtinės. Visų kitų lietuvių rezultatyvumas šiame Eurolygos ture buvo vienženklis, o trys šalies rinktinės senbuviai Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius nepelnė nė taško.

Kauniečiai krito Pirėjuje.<br>Žalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai krito Pirėjuje.
Daugiau nuotraukų (12)

Oct 16, 2021, 8:25 AM

Artūras Milaknis**

Iki penktadienio nė vieno metimo žaidžiant nepataikęs A.Milaknis pateko į „Žalgirio“ starto penketą. Po jo pirmojo priverstinio metimo baigiantis atakos laikui kamuolys net nelietė lanko, bet gynėjas trenerio J.Zdovco nenuvylė ir vien pirmajame kėlinyje pataikė tris tritaškius.

Antrajame kėlinyje jis pridėjo dar vieną tritaškį ir du taiklius baudos metimus. Kol A.Milaknis taip pataikė, nebuvo svarbu, kad pernelyg daug erdvės likdavo jo dengiamiems Pirėjo krepšininkams, bet po pertraukos jis nebeatliko nė vieno metimo.

A.Milaknis žaidė 25 min., pelnė 14 taškų (4/5 tritaškių, 2/3 baudų) ir 3 kartus prasižengė. Jo karjeros rekordas yra 20 taškų.

„Žalgiris“ (0-4) išvykoje puikiai pradėjo rungtynes su „Olympiakos“ (3-1) ir pirmajame kėlinyje pirmavo 13 taškų skirtumu. Tačiau antrojo kėlinio viduryje šeimininkai pradėjo vytis, o nuo trečiojo kėlinio aiškiai dominavo ir įtikinamai nugalėjo 83:68.

Marekas Blaževičius**

Priešpaskutinę pimojo kėlinio minutę į aikštę įleistas M.Blaževičius per pirmąjį tarpsnį žaidė atidžiai ir brandžiai.

Nors prasižengė puldamas, jis gerai atsidengdavo ir užtverdavo kelius varžovams gindamasis. Kai jaunasis žalgirietis grįžo į aikštę trečiojo kėlinio pabaigoje, komanda jau buvo pakrikusi, bet M.Blaževičius labai stengėsi ir nusipelnė vien geriausių žodžių už uolumą bei užsidegimą.

M.Blaževičius žaidė 13 min., pelnė 9 taškus (3/6 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius ir 4 kartus prasižengė.

Jis pasiekė karjeros taškų ir atkovotų kamuolių rekordus. Iki šių rungtynių jo karjeros rekordai buvo 7 taškai ir 4 atkovoti kamuoliai.

Artūras Gudaitis**

„Zenit“ vidurio puolėjas rungtynių pradžioje abiejose baudos aikštelėse buvo kaip tvirčiausia uola ir svariai prisidėjo prie pirmojo komandos spurto 13:0.

Vėliau A.Gudaičio dominavimas nebebuvo toks ryškus ir treneris X.Pascualis leido ilgiau žaisti aktyviai puolusiam kitam „Zenit“ vidurio puolėjui A.Poythressui (14 taškų).

A.Gudaitis žaidė 17 min., pelnė 6 taškus (3/5 dvitaškių, 0/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas.

Įdomu, kad „Bayern“ priekinės linijos žaidėjai A.Rubitas ir O.Hunteris, kuriuos dengė A.Gudaitis, kartu pataikė tik 3 iš 11 dvitaškių.

A.Gudaitis šį sezoną pataikė tik 3 iš 11 baudos metimų.

Puikiai rungtynes pradėjęs ir vienu metu net 17 taškų skirtumu pirmavęs „Zenit“ (3-1) iššvaistė persvarą ir trečiajame kėlinyje atsidūrė besivejančio vaidmenyje, bet paskutinėje mačo dalyje vėl puolė galingiau ir nugalėjo „Bayern“ (0-4) klubą 79:71.

Rokas Giedraitis*

R.Giedraitis savo buvusios komandos smarkiai neskriaudė. Jau pirmoje „Baskonia“ atakoje jis nepataikė tritaškio, o tolimais metimais krepšio neatrišo iki rungtynių pabaigos (kartą net nepataikė į lanką).

Nors R.Giedraitis pabaigė kelias atakas taikliais metimais, puldamas kartais be reikalo paskubėdavo, o gindamasis jam nebūdingai snūstelėdavo.

R.Giedraitis pirmą kartą šį sezoną žaidė trumpiau nei 30 minučių ir pirmą kartą nesurinko 10 taškų. Jis per 29 min. pelnė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Baskonia“ (2-2) išvykoje nugalėjo ALBA (1-3) komandą 80:76. Vitorijos krepšininkai trečiojo kėlinio pradžioje įgijo net 27 taškų persvarą, bet paskui įstrigo varžovų gynyboje ir vos neiššvaistė didelio pranašumo.

Beje, per geriausią tarpsnį, kai „Baskonia“ antrajame kėlinyje padidino skirtumą iki 24 taškų, abu lietuviai sėdėjo ant suolo.

Mantas Kalnietis*

„Žalgirio“ veteranas 5-ąją min. pakeitė rungtynių pradžioje dukart įmetusį, bet individualiais veiksmais piktnaudžiavusį E.Mudiay. M.Kalnietis ne viską apskaičiuodavo tiksliai, bet sukūrė nemažai progų komandos draugams ir pataikė pats. Po pertraukos jis pernelyg blaškėsi gidamasis.

M.Kalnietis žaidė 18 min., pelnė 6 taškus (0/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/3 baudų), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

Rokas Jokubaitis*

20-metis gynėjas pirmą kartą pradėjo rungtynes „Barcelona“ starto penkete, dažnai žaidė individualiai ir pirmajame kėlinyje atliko daugiausiai metimų tarp „mėlynų-granatinių“, bet pataikė tik kartą ir gavo bloką nuo D.Motiejūno. Per kitus kėlinius jis į krepšį nebemetė nė karto, tačiau patikimai organizavo komandos atakas.

R.Jokubaitis žaidė 14,5 min., pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Išvykoje žaidusi „Barcelona“ (4-0) pirmajame kėlinyje atsiliko nuo „Monaco“ (2-2) dviženkliu skirtumu, bet greitai pavijo varžovus ir nuo tada komandos žaidė lygiai. „Barcelona“ pergalę 85:81 išplėšė per pratęsimą. Beje, Barselonos komanda šią savaitę abejas rungtynes laimėjo po pratęsimo.

Donatas Motiejūnas*

D.Motiejūnas, atkovojęs kamuolį po varžovų krepšiu, pelnė pirmuosius rungtynių taškus, pirmajame kėlinyje puldamas dažniausiai laimėdavo dvikovas su B.Daviesu, blokavo R.Jokubaičio metimą ir iki pirmojo keitimo 7-ąją min. pelnė 6 taškus.

Per kitus kėlinius jis nepelnė nė taško, o ir gindamasis vis sunkiau stabdė varžovus. „Monaco“ treneris Z.Mitrovičius nuo trečiojo kėlinio vidurio nebeleido lietuvio į aikštę.

D.Motiejūnas žaidė 15,5 min., pelnė 6 taškus (3/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atkovojo 3 kamuolius.

Tadas Sedekerskis*

Pirmojo kėlinio priešpaskutinę minutę ant parketo žengęs „Baskonia“ puolėjas žaidė drąsiai, bet pataikė prasčiau nei prieš dvi dienas, kai pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą.

Po pertraukos T.Sedekerskis, kaip ir jo komandos draugai, beveik viską darė sulėtintai. Trečiajame kėlinyje nuo jo kelis kartus pabėgo O.Da Silva, ketvirtajame – L.Sikma.

T.Sedekerskis žaidė 21 min., pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius ir 3 kartus prasižengė.

Edgaras Ulanovas*

„Žalgirio“ starto penketo puolėjas pirmoje pusėje žaidė gana pasyviai, o antrojo kėlinio viduryje pataisyti padėti pabandė skubotu tolimu metimu. Po pertraukos jis stengėsi imtis iniciatyvos, tačiau ne visada žinojo, ką daryti su kamuoliu ir nepataikė nė vieno metimo.

E.Ulanovas žaidė 26,5 min., nepelnė ne taško (0/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Mindaugas Kuzminskas

M.Kuzminskas į aikštę buvo įleistas antrojo kėlinio pabaigoje ir pakėlė sirgalius iš vietų, kai įmetė iš aikštės vidurio. Šis metimas nebuvo įskaitytas, nes kėlinio sirena nuaidėjo truputį anksčiau, o laikrodžiui einant lietuvis labiausiai įsiminė žingsniais ir pražanga, nesutrukdžiusia O.Hunteriui įmesti iš vidutinio nuotolio...

M.Kuzminskas žaidė 2,5 min. ir neatliko nė vieno „legalaus“ metimo. Jis antrą kartą per keturis turus nepelnė nė taško.

Lukas Lekavičius

L.Lekavičius į aikštę buvo įleistas priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę. Jis bandė terorizuoti varžovus prasiveržimais, bet dažniausiai neapgalvodavo galimo atakos tęsinio ir nieko nepešdavo.

„Žalgirio“ gynėjas žaidė 18,5 min. ir nepelnė nė taško (0/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių).

Karolis Lukošiūnas

K.Lukošiūnas į aikštę buvo įleistas iki sirenos likus 1 min. 20 sek. ir taškų nepelnė (0/1 tritaškio).

Nežaidė

CSKA gynėjas Marius Grigonis ir „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas nežaidė dėl traumų.

Savaitės skaičius

0

„Žalgirio“ sąskaitoje vis dar yra nulis pergalių. Nulį pergalių turi ir „Bayern“, kuris bus kitas kauniečių varžovas. „Žalgiris“ ir „Bayern“ dėl pirmosios pergalės kovos kitą ketvirtadienį (spalio 21 d.) Kaune.

Pergalių šį sezoną neturi dar viena komanda – čempionės vardą ginanti „Anadolu Efes“.