Europos taurės turnyre „Lietkabelis“ namie po dramatiškos kovos pralaimėjo Krasnodaro klubui

Panevėžio „Lietkabelis“ namuose neatsilaikė prieš galingąjį Krasnodaro „Lokomotiv“. Europos taurės antrajame ture Panevėžio „Lietkabelis“ 84:85 nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams.

Nenadas Čanakas.<br>G.Šiupario nuotr.

Oct 26, 2021, 6:48 PM, atnaujinta Oct 27, 2021, 7:45 AM

Pirmajame kėlinyje ekipos be perstojo keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Panevėžiečiams pirmaujant 10:7, penkis taškus be atsako pelnė „Lokomotiv“ krepšininkai, tuomet „Lietkabelis“ atsakė spurtu 9:2, į kurį Krasnodaro klubas atsakė savuoju – 8: 3 spurtu. Galiausiai kėlinį rezultatu 24:23 laimėjo „Lietkabelis“.

Antrąjį kėlinį geriau pradėję šeimininkai kėlinį pradėjo penkiais taškais be atsako, tačiau žaidimas netrukus išsilygino ir tik po sėkmingų epizodų kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ pirmąją pusę laimėjo 45:42.

„Lietkabeliui“ padidinus pranašumą iki 6 taškų (52:46), Rusijos klubas įjungė aukštesnę pavarą ir surengė spurtą 12:0. Iš šalto dušo išlindę šeimininkai iki kėlinio pabaigos sugebėjo minimaliai sušvelninti skirtumą – 64:68.

„Lietkabelis“ beveik visą lemiamą ketvirtį praleido besivejančių vaidmenyje, tačiau likus kiek daugiau nei dviem minutėms šeimininkai rezultatą išlygino (82:82). Toks rezultatas laikėsi pusantros minutės iki sėkmingo svečių krepšininko Stanislavo Ilnickio tritaškio. Jau sekančioje atakoje Panagiotis Kalaitzakis rezultatą švelnino iki minimumo ir Errickkui McCollumui prametus metimą Panevėžio klubas turėjo šešias sekundes lemiamai atakai, tačiau Gabrielio Maldūno tritaškis tikslo nepasiekė ir „Lokomotiv“ laimėjo rezultatu 85:84.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis – 22, Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (6 atk. kam.) po 11, Vytenis Lipkevičius (9 atk. kam.) – 10.

„Lokomotiv“: Errickas McCollumas – 18, Johnathanas Motley (6/7 dvit.) – 17, Stantonas Kiddas – 14, Dariusas Thompsonas – 12 (11 rez. perd.), Stanislavas Ilnickis – 8 (7 atk. kam.).

Panevėžiečiai pirmosiose rungtynėse Lenkijoje šventė pergalę 70:59 prieš Vroclavo „Šląsk’ ekipą.

„Lokomotiv“ sezoną pradėjo taip pat pergalę vienuolikos taškų skirtumu. Rusai namuose 93:82 nugalėjo Andoros „Morabanc“ ekipą.