Galingą Jono Valančiūno žaidimą „Suns“ sužlugdė įspūdingu spurtu ketvirtame kėlinyje

Jonas Valančiūnas dirbo už tris, tačiau ir jis nesugebėjo ištempti ekipos į pergalę, nors antrame kėlinyje „New Orleans Pelicans“ pirmavo net 20 taškų skirtumu. Mikalas Bridgesas surinko 22 taškus, Chrisas Paulas pridėjo 14 taškų ir 18 rezultatyvių perdavimų, o „Phoenix Suns“ antradienio vakarą namie 112:100 (22:36, 26:23, 28:23, 36:18) patiesė „Pelicans“.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Nov 3, 2021, 6:52 AM, atnaujinta Nov 3, 2021, 7:06 AM

Ch.Paulas dabar yra trečias NBA istorijoje žaidėjas, atlikęs 10 346 rezultatyvius perdavimus ir aplenkęs Marką Jacksoną ir Steve'ą Nashą. 36-erių veteranas išsijudino antrajame kėlinyje, kai pelnė visus savo taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Jis taip pat pakilo į 45-ąją vietą visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše, įmetęs jau 20 056 taškus. Garsus žaidėjas aplenkė buvusią „Suns“ žvaigždę Tomą Chambersą.

„Suns“ šį sezoną turi tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų, o „Pelicans“ nusileido jau septintąjį kartą per aštuonerias dvikovas.

Pirmoje mačo dalyje „Pelicans“ pirmavo net 20 taškų skirtumu, tačiau įpusėjus trečiajam kėliniui šis pranašumas sumenko iki 65:62.

Vis dėlto, dar ir ketvirtame kėlinyje Naujasis Orleanas dar pirmavo 82:76, o paskutinį kartą pirmavo 83:82.

Šeimininkai ketvirtame kėlinyje tiesiog sutrypė svečius, laimėję ketvirtį perpus – 36:18.

Iki pertraukos „Pelicans“ gretose beveik be keitimų žaidęs lietuvis J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Galiausiai Lietuvos rinktinės žaidėjas per 35 minutes pelnė 23 taškus (6/12 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei 5 sykius suklydo.

„Suns“: Mikalas Bridgesas 22 (7/11 dvit., 2/4 trit.), JaVale'as McGee ir Devinas Bookeris (5/12 dvit., 2/8 trit.) po 18, Frankas Kaminsky 17, Chrisas Paulas 14, Jae Crowderis 13.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 23, Joshas Hartas 16, Devonte Grahamas 12 (2/10 trit.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 10.