Kauno publiką neviltyje palikęs ALBA treneris kalbėdamas apie „Žalgirį“ liko džentelmenu

„Kaune laimėti sunku, tad esu laimingas“, – apie sirgalių įkaitintą areną kalbėjo Berlyno ALBA treneris Israelis Gonzalezas, kuriam besišypsant spaudos konferencijų salėje už sienos nuotaikos buvo priešingos.

I.Gonzalezas.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 „Žalgirio“ ir ALBA rungtynės Kaune.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Nov 6, 2021, 9:32 AM, atnaujinta Nov 6, 2021, 11:23 AM

Kauno „Žalgiris“ 71:79 pralaimėjo ALBA krepšininkams ir užfiksavo prasčiausią startą Eurolygoje istorijoje. „Žalgiris“ lieka vienintele pergalės Eurolygoje neiškovojusia komanda – pralaimėjo visus 8 susitikimus.

Tačiau I.Gonzalezas buvo džentelmenu. Pagyręs Kauną, „kuriame laimėti visada sunku“ treneris nesiryžo kalbėti apie „Žalgirio“ žaidimo bėdas, kurios penktadienio vakarą badė akis. „Žalgiris“ šiose rungtynėse padarė 14 klaidų, leido varžovams po savuoju krepšiu atkovoti 10 kamuolių, o skylės gynyboje gerokai nervino piktai šaukiančius sirgalius.

„Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas po rungtynių atvirai pareiškė, kad komanda nėra sutverta kietoms kovoms bei pabrėžė kokybės trūkumą.

„Nesame tokiame lygyje, kad nugalėtume šią komandą“, – sakė J.Zdovcas.

Paklaustas, ar jį nustebino būtent toks „Žalgirio“ žaidimas, I.Gonzalezas nuo detalių išsisuko gracingai.

„Tikėjausi, kad jie padarys viską, kad laimėtų. Jie bandė, stengėsi. Mes žaidėme gerai ir mes nusipelnėme pergalės. Daug dirbome, o tai – svarbiausia“, – sakė 46-erių ispanas.

Kauno „Žalgiris“ rungtynių starte tarsi sustingo nuo aistringo gerbėjų palaikymo – pasipylė grubios klaidos ne tik puolime, bet ir jautriausioje vietoje – gynyboje. Sužaidus 6 minutes J.Zdovcas neištvėrė ir prašė minutės pertraukėlės – stratego kantrybė baigėsi, kai Louisas Olinde pataisė metimą ir ALBA išsiveržė 15:6.

Netrukus aikštėje pasirodė ir „Žalgirio“ naujokas 32-ejų Zoranas Dragičius, bet žvilgsnį nuo slovėno kreipė dar viena serija klaidų – šįkart žalgiriečiai strigo išsimesdami kamuolį iš už linijos: štai A.Milaknio metimas nepasiekė adresato, po poros akimirkų kamuolio rankose išlaikyti nesugebėjo G.Dragičius. Po tokios klaidos ALBA jau pirmavo 17:6.

Tragiškas pirmasis kėlinys „Žalgiriui“ signalizavo tik viena – reikia daryti išvadas: 10:22.

J.Zdovcui pavyko sutelkti komandą – į antrąjį kėlinį ši žengė be anksčiau matyto jaudulio ir nors ketvirtis virto kalneliais, „Žalgirio“ sirgaliai į didžiąją pertrauką išėjo šypsodamiesi. T.Cavanaugh paskutinę minutė tritaškiu priartino komandą iki 35:39, o per paskutinę ataką J.Nebo pelnytas dvitaškis ketvirtį užbaigė 37:41.

J.Strelnieko tritaškiu prasidėjusi antroji pusė suteikė daug vilčių – „Žalgiris“ priartėjo 40:41, ant kojų pakėlė sirgalius, bet pagrindinės bėdos šeimininkai neišsprendė – įjungusi aukštesnę pavarą ALBA komanda atletiškumu ir agresyvumu kovojant dėl kamuolių didino pranašumą iki 49:43.

Israelio Gonzalezo komanda gerai žinojo, kur durti „Žalgiriui“. Pastarieji tritaškiais mažino skirtumą, bet po krepšiu apsiginti nesugebėjo, leisdami svečiams lemiamą ketvirtį pradėti pirmaujant 62:52.

Ketvirtasis kėlinys kaitino sirgalių emocijas, bet ne tiek, kad „Žalgiris“ gynyboje taptų lankstesnis. Po A.Milaknio tritaškio šeimininkai priartėjo 58:64, bet tuo pačiu atsakė ir T.Blattas. „Žalgirio“ gynybos adresu skriejo net ir sirgalių keiksmai, kurie tiesiog rėkė klausdami, kodėl komanda nesugeba atkovoti kamuolių po savuoju krepšiu.

Likus žaisti minutę „Žalgiris“ atsiliko 67:75, o netrukus L.Lekavičius skirtumą mažino iki 69:75, tačiau pergalei nukalti dar reikėjo ir sėkmingai gintis.

„Esu laimingas, kad laimėjome Kaune. Esu patenkintas savo žaidėjais, kurie kontroliavo rungtynes pirmojoje pusėje – gerai gynėsi, gerai atakavo. Turėjome problemų su gynyba ir atkovotais kamuoliais, bet antrojoje pusėje susitvarkėme su tuo. Čia laimėti buvo sunku, tad esu laimingas“, – kalbėjo I.Gonzalezas.