Sugrįžęs M. Grigonis padėjo CSKA ekipai nervų kare palaužti „Maccabi“

Mariaus Grigonio sugrįžimas pažymėtas sudėtinga Maskvos CSKA (5/4) pergalė Eurolygoje. Raudonarmiečiai namuose 74:73 (17:19, 22:19, 19:21, 16:14) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (6/3) krepšininkus.

M.Grigonis<br>CSKA klubo nuotr.
 Duobėje esanti CSKA namuose priešinasi skraidančiam „Maccabi“.<br>CSKA Moscow nuotr.

Nov 11, 2021, 6:51 PM, atnaujinta Nov 11, 2021, 9:11 PM

Pirmajame kėlinuke rungtyniavo sėkmingiau „Maccabi“ klubas. M.Grigonis į rungtynes žengė pirmame kėlinyje likus žaisti 58 sekundes, kai CSKA atsilikinėjo 12:17. Visgi lietuvio tritaškis pačioje kėlinio pabaigoje sušvelnino skirtumą iki 2 taškų – 17:19.

Antrąjį kėlinį sudėtingu dvitaškiu atidaręs M.Grigonis rezultatą išlygino, o po jo komandos ir toliau rungtyniavo taškas į tašką. Kėlinuką kiek sėkmingiau užbaigė CSKA ekipa, kuri į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 39:38.

Trečiajame kėlinyje kova ir toliau vyko artima, o laikui tiksint emocijos pradėjo kilti abejuose ekipose. Prieš lemiamą kėlinį „Maccabi“ pirmavo 59:58.

Ketvirtajame kėlinyje situaciją kontroliavo šeimininkai, bet atitrūkti CSKA krepšininkams nepavyko. Likus žaisti 19 sekundžių maskviečiai pirmavo 74:72, tačiau M.Grigonis gindamasis prieš Derricką Williamsą pažeidė taisykles ir pasiuntė amerikietį prie baudų linijos. Lietuvo ekipos laimei, D.Williamso rankos sudrebėjo ir krepšininkas pataikė tik 1 baudos metimą.

„Maccabi“ varžovams išsimetinėjant kamuolį iš užribio privertė šeimininkus suklysti ir turėjo progą išplėšti pergalę. Tačiau D.Williamso metimas iš po krepšio buvo netikslus ir CSKA šventė sunkią pergalę.

Lietuvis per 15 minučių pelnė 10 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir rungtynes baigė su 7 naudingumo balais.

CSKA: Iffe Lundbergas 14, Joelis Bolomboy 12 (6 atk.kam.), Marius Grigonis 10, Aleksėjus Švedas 9 (6 rez. per., 4 kld.).

„Maccabi“: Derrickas Williamsas 20, Аnte Zizičius 16 (6 atk. kam.), Scottie'is Wilbekinas 9 (4 kld.).

Maskvos CSKA į rungtynes žengė po 3 pralaimėjimų Eurolygoje iš eilės ir 5 bendrai. CSKA Eurolygoje su 5 pergalėmis užima 8 vietą.

„Maccabi“ Eurolygoje prieš tai buvo laimėję penkias rungtynes iš eilės. Izraelio ekipa yra iškovojusi 6 pergales rikiuotėje žengia 6-ti.